Českoslovenští legionáři: Za první světové války

Českoslovenští legionáři: Za první světové války - František Emmert | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Českoslovenští legionáři: Za první světové války.pdf


Chcete si knihu přečíst?Českoslovenští legionáři: Za první světové války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Českoslovenští legionáři: Za první světové války Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výpravná publikace, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914–1918) Čtenáře provází jejich pohnutou historií od založení prvních malých a nesourodých jednotek dobrovolníků ve Francii a Rusku na počátku konfliktu až po vytvoření stotisícového kompaktního legionářského vojska, které v závěrečné fázi války rozhodující měrou přispělo ke vzniku samostatného československého státu a stalo se v evropském měřítku významnou vojenskou veličinou. Jako důležitý aktér zasáhlo například do politických a vojenských událostí na území Ruska po tamní bolševické revoluci (1918–1920) a zejména sibiřská anabáze se později stala téměř legendou. Kromě základního přehledu faktů kniha přináší celou řadu zajímavostí a věnuje se i méně známým událostem a souvislostem. Vše zasazuje do širšího historického kontextu a poskytuje tak ucelenou informaci o této významné kapitole našich dějin, která zejména pro dnešní mladou generaci zůstává téměř neznámou. Čtivý a přitom odborně kvalitní text doprovází velký počet fotografií, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány, a ukázky historických dokumentů. Výsledkem je strhující kniha, s jejíž pomoci můžete znovu prožít tuto slavnou kapitolu našich novodobých dějin. Vychází u příležitosti stého výročí vypuknutí první světové války a vzniku čs. legií.


...ovenské legie je označení používané pro jednotky dobrovolnického zahraničního vojenského odboje Čechů a Slováků za první světové války (a ruské občanské války) ... Českoslovenští legionáři ... .Legie tvořili čeští a slovenští krajané žijící v zahraničí a bývalí vojáci rakousko-uherské armády, kteří se po zajetí armádami Dohody rozhodli dobrovolně vstoupit do řad legií a ... První československý odboj bylo odbojové hnutí Čechů a Slováků během první světové války, jehož cílem bylo svržení Rakousko-Uherska a vytvoření samostatného československého státu. V čele odboje stály dva důležité orgány. Tím prvním byl pro domácí odboj Národní výbor československý, v zahraničním odboji působila Československá národní r ... Českoslovenští legionáři za první světové války ... ... . V čele odboje stály dva důležité orgány. Tím prvním byl pro domácí odboj Národní výbor československý, v zahraničním odboji působila Československá národní rada. legionáři z první světové války Text dotazu. ... * Krůta, Václav a kol. Českoslovenští...SOUVISEJÍCÍ KNIHY