Schrödingerova velryba

Schrödingerova velryba - Andrew Crumey | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Andrew Crumey
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Schrödingerova velryba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Schrödingerova velryba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrew Crumey. Číst Schrödingerova velryba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Erwin Schrödinger, Robert Schumann, Friedrich Nietzsche, Herman Melville – tato zvláštní, nesourodá skupina se střetává v knize Andrewa Crumeyho Schrödingerova velryba. Ti všichni mají nějaký vztah k Harrymu Dickovi, stiženému ztrátou paměti, a fyzikovi Johnu Ringerovi, jenž se dostane do konfliktu s provozovateli vysoce nebezpečné elektrárny. Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky. Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Telepatie, nevysvětlitelné náhody, překrývání nebo spíše splývání jednotlivých postav, to jsou síly, které ženou příběh vpřed a znovu a znovu čtenáře překvapují. V závěru románu pak do sebe jednotlivé kousky zapadají jako části mozaiky, anebo spíše „puzzle” v původním anglickém smyslu tohoto slova. Andrew Crumey (1961) je vzděláním fyzik. Vystudoval University of St Andrews, později úspěšně obhájil disertaci v oblasti teoretické fyziky na londýnské Imperial College. Debutoval v roce 1994 románem Hudba v cizím jazyce o zvláštním a složitém vztahu mezi fyzikem a historikem odehrávajícím se – podobně jako Schrödingerova velryba – v alternativním fikčním světě, v němž se Británie nachází v totalitním režimu. Následovaly romány Pfitz (1995), D’Alembertův princip (1996), Pan Mee (2000), Schrödingerova velryba (Möbius Dick, 2004), Sputnik Caledonia (2008) a Tajné vědění (2013). Andrew Crumey nějakou dobu působil jako literární redaktor listu Scotland on Sunday, aktuálně vede kurzy tvůrčího psaní na Northumbrijské univerzitě.


...dingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky ... Škváry - skvary.blogspot.com ... . Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Schrödingerova velryba Autor: Crumey, Andrew Nakladatel: Argo EAN: 9788025712481 ISBN: 978-80-257-1248-1 Originál: Mobius Dick Překlad: Nagy, Ladislav Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 14 × 21 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých ... Schrödingerova velryba - Andrew Crumey | Elektronická ... ... . vydání) Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky. Argo Schrödin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY