Filozofie - Občanský a společenskovědní základ

Filozofie - Občanský a společenskovědní základ - Jaromír Schön | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Schön
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filozofie - Občanský a společenskovědní základ.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filozofie - Občanský a společenskovědní základ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Schön. Číst Filozofie - Občanský a společenskovědní základ Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dějiny filozofického myšlení hledajícího odpovědi na nejzákladnější otázky života a bytí vůbec představují skutečné dobrodružství. Přijměme je jako výzvu a vydejme se jejich cestami prostřednictvím této učebnice. Její první kapitola se pokusí vymezit předmět filozofie i její dílčí obory, vztah filozofie k jiným oblastem lidské zkušenosti a předloží i některé její základní pojmy a problémy. Další kapitoly seznamují s dějinami filozofického myšlení. Pokusíme se mu porozumět a také ho kriticky vyhodnocovat – již tím budeme i my sami filozofovat. A v tom tkví zásadní smysl učebnice: pomáhá navést hledajícího (i tázajícího se) k jeho vlastním filozofickým postojům. K základnímu textu jsou vždy přiřazeny texty doplňující a rozšiřující, a to v podobě boxů obsahujících souvislosti, pojmy, citace, problémy, diskuse či zajímavosti. Téměř o všech osobnostech se pojednává v krátkém medailonu, k němuž jsou mnohdy připojeny další okolnosti týkající se jejich životních osudů. V závěru každé kapitoly je uvedeno shrnutí učiva, které usnadní jeho osvojení a opakování, navrženy jsou i náměty pro samostatnou práci.


...knihy: Jiří Hejduk, Téma/žánr: filozofie - dějiny filozofie - učivo středních škol, Počet stran: 160, Cena: 251 Kč, Rok vydání: 2015, Nakladatelství: Computer Media ... Občanský a společenskovědní základ - Filosofie ... . Informace . ... Ke knize "Občanský a společenskovědní základ Filosofie" doporučujeme také: Občanský a společenskovědní základ Psychologie Všechny informace o produktu Filosofie - Občanský a společenskovědní základ - Jiří Hejduk, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Filosofie - Občanský a společenskovědní základ - Jiří Hejduk. Filozofie - Občanský a společenskovědní základ Autor: Schön, Jaromír Nakladatel: Computer Media EAN: 9788074023828 ISBN: 978-80-7402-382-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, ... Občanský a společenskovědní základ - Filosofie - Hejduk ... ... . Filozofie - Občanský a společenskovědní základ Autor: Schön, Jaromír Nakladatel: Computer Media EAN: 9788074023828 ISBN: 978-80-7402-382-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 108 stran, česky Rozměry: 21 × 30 cm Rok vydání: 2019 (2. vydání...SOUVISEJÍCÍ KNIHY