Ivana Zemanová: Nechtěla být první dámou

Ivana Zemanová: Nechtěla být první dámou - Michaela Košťálová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michaela Košťálová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ivana Zemanová: Nechtěla být první dámou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ivana Zemanová: Nechtěla být první dámou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Košťálová. Číst Ivana Zemanová: Nechtěla být první dámou Online je nyní tak snadné!





POPIS


Jde onevšední knižní zamyšlení, věnující se osobnostnímu profilu současné první dámy České republiky – paní Ivaně Zemanové.Nakladatelství se pro toto nevšední dílo podařilo získat autorku (profesí historičku), jejímž primárním účelem nebylo ve svém díle podat pokus o jakýsi „žurnalisticky kriticko-politologický obraz“, nýbrž naopak snaha o vystižení současné první dámyjako pozoruhodné ženy, zajímavé osobnosti a člověka s mnoha zájmy, koníčky, názory, postoji a především vlastním osudem, který rozhodně není nevýjimečný. Čtenář se tak mj., například dozví, jaké činnosti považuje současná první dáma za své koníčky, že od mladých let obdivovala například prvorepublikový film, zejména brilantního herce Oldřicha Nového, že má ve velké úctě francouzskou kulturu a francouzské umění, ráda poslouchá klasickou hudbu – například díla W. A. Mozarta, miluje vše živé – od přírody po zvířata, či že se ve své nové společenské úloze zaměřuje především na pomoc slabým a všem dětem, které měly v životě méně štěstí, nežli ostatní. Nechybí kapitola, věnována jejímu choti – prezidentovi České republikyMiloši Zemanovi, či jakási rekapitulace všech prvních dam i „prvních slečen“, které kdy prošly naší historií. Jistou zajímavostí pak zde může být i kapitola, věnovaná filozofickému porovnání historicky první dámy paní Charlotty Garrigue Masarykové - spolu se současnou - tedy poslední – paní Ivanou Zemanovou. Co je pro obě ženy společné a co naopak rozdílné?Knižní zamyšlení je opiráno z pečlivě vybíraných článků denního tisku, či televizních pořadů a specializované literatury, ale současněautorka pracuje i se svými vlastními vzpomínkami na nejrůznější společenské a kulturní události, kde měla paní Ivanu Zemanovou tu čest spatřit a zažít na živo, přímo na vlastní oči… Kniha ve dvou přílohach obsahuje unikátní fotografie, které mnoho z nás překvapí.


...y informace o produktu Kniha NECHTĚLA BÝT PRVNÍ DÁMOU IVANA ZEMANOVÁ - Michaela Košťálová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze NECHTĚLA BÝT PRVNÍ DÁMOU IVANA ZEMANOVÁ - Michaela Košťálová ... Kniha Ivana Zemanová - Něchtěla být první dámou - Michaela ... ... . Všetky informácie o produkte Kniha Nechtěla být první dámou Ivana Zemanová, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Nechtěla být první dámou Ivana Zemanová. Jde o nevšední knižní zamyšlení, věnující se osobnostnímu profilu současné první dámy České republiky - paní Ivaně Zemanové. Její postavení rozhodně není záviděníhodné. Svoji roli si nevybrala, a být prv ... Ivana Zemanová - Něchtěla být první dámou Nakladatelství ... ... . Jde o nevšední knižní zamyšlení, věnující se osobnostnímu profilu současné první dámy České republiky - paní Ivaně Zemanové. Její postavení rozhodně není záviděníhodné. Svoji roli si nevybrala, a být první dámou dokonce ani příliš nechtěla. Přesto vstupuje do druhého volebního období - její manžel, prezident Miloš Zeman (73), uhájil své postavení. Jak se za těch pět let Ivana Zemanová (52) změnila? Auto...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY