Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje

Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje - Barbora Bazalová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Barbora Bazalová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbora Bazalová. Číst Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha představuje aktuální teoretické poznatky o problematice mentálního postižení doplněné výsledky realizovaných výzkumů a zkušeností z praxe. Má pomoci především rodičům dětí s mentálním postižením zorientovat se v problematice.Do knihy byla zařazena témata, s nimiž by se rodiče dětí s postižením měli seznámit, například postavení rodiny ve společnosti, sourozenci dětí s mentálním postižením a inkluzivní vzdělávání. Věnuje se i konkrétním praktickým problémům, například hra dítěte s mentálním postižením, rozvoj sebeobsluhy nebo komunikačních schopností. Kniha obsahuje řadu kazuistik a příkladů z praxe. Autorka konstatuje, že správná a včasná intervence v raném období života dítěte rozhoduje o jeho dalším vývoji, a tím o životě celé rodiny, a že podpora těch, kteří ranou intervenci nabízejí, může být rozhodující pro přijetí dítěte rodinou a přizpůsobení se jeho potřebám. Zdůrazňuje také, že možnosti mozku v raném období umožňují rozvoj kompenzačních mechanismů u dětí, které mají v některé oblasti potíže. Pokud je působení na dítě v tomto období naopak zanedbáno, potenciál k dalšímu rozvoji může být snížen, někdy dokonce znemožněn. Kniha je určena rodičům dětí s mentálním, ale i jiným postižením, pedagogům, odborníkům, studentům a dalším zájemcům.


...Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje Autor: Barbora Bazalová Kniha představuje aktuální teoretické poznatky o problematice mentálního postižení, doplněné výsledky realizovaných výzkumů a zkušeností z praxe ... Kniha "Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje" ... . Kniha představuje aktuální teoretické poznatky o problematice mentálního postižení doplněné výsledky realizovaných výzkumů a zkušeností z praxe. Má pomoci především rodičům dětí s mentálním postižením zorientovat se v problematice. Do knihy byla zařazena témata, s nimiž by se rodiče dětí s postižením měli seznámit, například postavení rodiny ve ... BAZALOVÁ ... Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje ... ... . Má pomoci především rodičům dětí s mentálním postižením zorientovat se v problematice. Do knihy byla zařazena témata, s nimiž by se rodiče dětí s postižením měli seznámit, například postavení rodiny ve ... BAZALOVÁ, Barbora. Dítě s mentálním postižením a podpora jeho vývoje.Vydání první. Praha: Portál, 2014. 183 s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY