O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie

O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie - Naděžda Špatenková (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Naděžda Špatenková (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Naděžda Špatenková (ed.),. Číst O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Umírání, smrt, pohřbívání a truchlení představují hluboká lidská témata, která je možné pojímat z různých hledisek. Autoři postihují danou problematiku komplexně: od fáze pre finem přes fázi in finem až po fázi post finem, která zahrnuje péči o mrtvé tělo, pohřební rituály a doprovázení pozůstalých. Publikace terminologicky vymezuje základní thanatologické pojmy, popisuje potřeby umírajících i pozůstalých, a také společenské představy o důstojné i nedůstojné smrti. Je pojednáno o infamii sebevrahů, poradenství pro pozůstalé, pohřebních a smutečních rituálech i o thanatopraktickém zaopatření mrtvého těla. Nejsou opomenuta ani témata dědictví a projektování obřadních síní či hřbitovů. Monografie předkládá argumenty a relevantní informace vztahující se k posledním věcem člověka a umožňuje čtenářům (z řad odborníků i dalších zájemců) nacházet informace, inspiraci a seznamovat se s nejrůznějšími jevy, procesy a principy v oblasti thanatologie, klást si otázky, hledat odpovědi a najít potřebné zkušenosti a doporučení. Snahou autorů je přiblížit odborné i široké veřejnosti témata umírání, smrti, pohřbívání a truchlení, oproštěná od tabuizovaných klišé.


...ních věcech člověka Vybrané kapitoly z thanatologie Vydavatel Galén ISBN 9788074921384 Počet stran 315 Formát 148x210 mm, brožované, černobíle Vydání první, 2014 Poznámka Kniha k dostání i v elektronické podobě u smluvních prodejců eknih ... O posledních věcech člověka | KNIHCENTRUM.cz ... . Cena 300 Kč Zvýhodněná cena 270 Kč Specializace O POSLEDNÍCH. VĚCECH ČLOVĚKA. Vybrané kapitoly z thanatologie. Naděžda Špatenková et al. Zpracování a vydání publikace bylo umožněno díky finanční podpoře . Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2014 . z Fondu pro podporu vědecké činnosti. Upozornění. Všechna práva vyhrazena. O posledních věcech člově ... Kniha: O posledních věcech člověka | Knihy.ABZ.cz ... . Zpracování a vydání publikace bylo umožněno díky finanční podpoře . Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2014 . z Fondu pro podporu vědecké činnosti. Upozornění. Všechna práva vyhrazena. O posledních věcech člověka: Vybrané kapitoly z thanatologie Naděžda Špatenková (ed.), kol. Nakladatel: Galén 2017 Kniha: O posledních věcech člověka -...SOUVISEJÍCÍ KNIHY