Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka

Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka - Michael Omasta (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michael Omasta (ed.)
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Omasta (ed.). Číst Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografický sborník věnovaný světově proslulému fotografovi a avantgardnímu filmaři Alexandru Hackenschmiedovi - Hammidovi, sestavil rakouský filmový vědec Michael Omasta k 95. výročí tvůrcova narození. Přizval k němu odborníky z Evropy i Spojených Států, kde tento plodný a inspirativní umělec dlouhá léta působil. Sborník se snaží pokrýt všechny důležité etapy jeho tvůrčího života od raných filmových pokusů v rodném Československu (stať Michala Breganta) přes jeho práce v americkém exilu pro Úřad válečných informaci a spolupráci s jeho životní partnerkou Mayou Derenovou až k pozdním dílům na poli polyekranu a velkoformátových kinematografických projektů s Francisem Thompsonem. Kniha vychází opět v součinosti s programem Letní filmové školy v Uherském Hradišti, kde proběhna výstava i ucelená přehlídka Hackenschmiedových filmů za účasti jeho syna. Kniha bude opatřena rozsáhlou komentovanou filmografií, výběrovou bibliografií, novou edicí Hackenschmiedových filmově literárních prací a bohatým obrazovým doprovodem, v němž nebudou chybět i dosud nezveřejněné fotografie.


...Alexander Hackenschmied -- (Bez)účelná procházka - Michael Omasta ... Filmové publikácie 11-2014 | Informácie z oblasti ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... v němž nebudou chybět i dosud nezveřejněné fotografie. ((Bez)účelná procházka) Předmětná hesla Alexander Hackenschmied: (Bez)účelná procházka Michael Omasta (ed.) Nakladatel: Casablanca 2014 Alexandr Hackenschmied - Aimless Walk ... Alexander Hammid - Bezucelna Prochazka - YouTube ... .) Nakladatel: Casablanca 2014 Alexandr Hackenschmied - Aimless Walk (Bezúčelná procházka) (1930) This first true Czech avant-garde film turns away from a purely celebratory approach to the city. The camera follows a ... Michael Omasta (ed.): Alexander Hackenschmied.(Bez)účelná procházka.Casablanca, Praha 2014, 320 s. (Bez)účelná procházka. autor neuveden. Info: Casablanca, 2014 (1...SOUVISEJÍCÍ KNIHY