Divadelní osmdesátky a Studio Beseda

Divadelní osmdesátky a Studio Beseda - Miloslav Klíma, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Klíma,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Divadelní osmdesátky a Studio Beseda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Divadelní osmdesátky a Studio Beseda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Klíma,. Číst Divadelní osmdesátky a Studio Beseda Online je nyní tak snadné!

POPIS


Veliká reprezentativní kniha o vzniku a činnosti Studia Beseda v kontextu českého divadla 80. let. V Hradci Králové se v letech 1980-1983 setkali tři významní divadelní režiséři (Jan Grossman - Miroslav Krobot - Josef Krofta) a výsledkem byl projekt studiové scény, která v té době hostila i pracovní setkání dalších spřízněných studiových divadel (Husa na provázku, HaDivadlo, Činoherní studio, Studio Ypsilon ad.). Právě zde byl zahájen proces mírné agrese a podvratné umělecké činnosti, který přispěl k tomu, že právě divadelníci této generace byli v listopadu 1989 nejlépe připraveni a dobře zorganizováni. Knihu provází 141 černobílých fotografií divadelního fotografa Josefa Ptáčka, adjustovaných v elegantní grafické úpravě knižního grafika Filipa Blažka. Texty - vedle sestavovatele svazku Miloslava Klímy - přispěli Miroslav Petříček, Věra Ptáčková, Marie Boková, Jan Císař, Jan Dvořák, Miroslav Krobot, Josef Krofta, Jaroslav Malina, Petr Matásek a Bohumil Nekolný.


...reprezentativní kniha o vzniku a činnosti Studia Beseda v kontextu českého divadla 80 ... Architektúra pohyblivého obrazu - KNIHEX ... . let. V Hradci Králové se v letech 1980-1983 setkali tři významní divadelní režiséři (Jan Grossman - Miroslav Krobot - Josef Krofta) a výsledkem byl projekt studiové scény, která v té době hostila i pracovní setkání dalších spřízněných studiových divadel (Husa na provázku ... Divadelní osmdesátky a Studio Beseda Autor: Klíma, Miloslav a kol. Nakladatel: Pražská scéna EAN: 9788086102870 ISBN: 978-80-86102-87- Popis: 1× kniha ... Divadelni osmdesatky a studio beseda kol miloslav klima ... ... . Nakladatel: Pražská scéna EAN: 9788086102870 ISBN: 978-80-86102-87- Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, česky Rozměry: 21,8 × 28,5 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Divadelní osmdesátky a Studio Beseda - Klíma, Miloslav; kol. ; Skupina vedená prof. Klímou připravila publikaci zaměřenou na proces vzniku a fungování hradeckého Studia Besed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY