Jesličky. Staré nové písničky

Jesličky. Staré nové písničky - Fridrich Bridelius, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Fridrich Bridelius,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jesličky. Staré nové písničky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jesličky. Staré nové písničky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fridrich Bridelius,. Číst Jesličky. Staré nové písničky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kritická edice zpřístupňuje zpěvníček adventních a vánočních písní Jesličky. Staré nové písničky (1658), který sestavil jeden z nejvýznamnějších českých básníků Fridrich Bridelius SJ. Knižní publikace je první edicí prezentující tento barokní kancionál v úplnosti a ve všech třech základních dimenzích, tj. literární, hudební a jazykové. Písňové texty jsou editovány společně s notací, každá píseň je doprovázena textově a hudebně kritickými poznámkami, vysvětlivkami a diferenčním slovníkem. Kniha obsahuje také Katalog písní kancionálu Jesličky, v němž je vyložen původ a proměny jak textové, tak hudební složky všech písní Jesliček, a trojici doprovodných studií, které interpretují tento zpěvník a písně v něm shromážděné v několika vybraných dobových kontextech. Součástí publikace je zvukové CD s nahrávkou kompletního repertoáru Jesliček.Edici připravili Pavel Kosek, Marie Škarpová a Tomáš Slavický.


...d to YouTube by Believe SAS Poslyš ó Křesťané · Ritornello, Michael Pospisil Jesličky, staré nové písničky ℗ 2HP Production Released on: 2000-10-16 Composer: Fridrich Bridel ... Jesličky Staré nové písničky - Fridrich Bridelius | Knihy ... ... ... The book includes a critical edition of 'Jesličky. Staré nové písničky' (1658), collected by the one of the most important Czech writers F. Bridelius SJ. Jesličky, staré, nové písničky vnově narozenému Králi Kristu, Ježíši betlehemskému za dar Nového Léta připsané (Fr. Bridel, /1658/, M. V. Šteyer (/1683/ podle MZ 1990). Provided to YouTube by Believe SAS Puer natus in Bethlehem · Ritornello, Michael Pospisil Jesličky, staré nové písničky ℗ 2 ... Fridrich Bridelius: Jesličky. Staré nové písničky ... ... . Bridel, /1658/, M. V. Šteyer (/1683/ podle MZ 1990). Provided to YouTube by Believe SAS Puer natus in Bethlehem · Ritornello, Michael Pospisil Jesličky, staré nové písničky ℗ 2HP Production Released on: 2000-10-16 Composer: Václav Karel ... Provided to YouTube by Believe SAS Veselme se všickni nyní · Ritornel...SOUVISEJÍCÍ KNIHY