Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy

Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy - Jiří Macek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Macek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Macek. Číst Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jedná se o popularizující hudebně historickou práci, typu kdysi velmi vyhledávaného Světa orchestru Mirko Očadlíka. Jde o jeho pokračování obdobím 20. a 30. let 20. století. Obsahuje úvod s výkladem období experimentujícího umění v tehdejší Evropě s vůdčími tvůrčími centry ve Francii, Německu, Itálii a Sovětském svazu, a to hudebního v kontextu s uměním výtvarným, architekturou a literaturou. U nás v symbióze umění českého, německého a židovského, zejména v Praze a v Brně. Kniha obsahuje medailony skladatelských osobností a rozbory jejich orchestrální tvorby. Jde o jména: Pavel Bořkovec, E.F. Burian, Pavel Haas, Alois Hába, Jaroslav Ježek, Vítězslava Kaprálová, Iša Krejčí, Bohuslav Martinů, Vít Nejedlý, Karel Reiner, Erwin Schulhoff, Josef Stanislav. Součástí publikace je obsáhlé resumé v angličtině.


...o Macka „Česká hudební avantgarda. Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy ... E-book elektronické knihy Litera Proxima - Heureka.cz ... ." Jde o popularizující hudebně historickou práci, typu kdysi velmi vyhledávaného Světa orchestru Mirko Očadlíka. Jde vlastně o jeho pokračování obdobím 20. a 30. let 20. století. Obsahuje úvod s výkladem období ... Česká hudební avantgarda: Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy Jiří Macek Nakladatel: Litera Proxima 2014 Kniha: Česká hudební avantgarda -- Průvodce světem orchestru jedné pozoruhodné epochy - Jiří Macek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou nav ... Česká hudební avantgarda (Jiří Macek) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Všechny informace ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY