Zákonodárce

Zákonodárce - Herman Wouk | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Herman Wouk
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zákonodárce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zákonodárce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Herman Wouk. Číst Zákonodárce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak to vypadá, když se jeden australský miliardář rozhodne natočit film o Mojžíšovi? Přemluví producenta, sežene nadějnou mladou režisérku a scenáristku v jedné osobě a všichni se můžou pustit do práce. Tedy až najdou někoho, kdo by se hodil na nelehkou hlavní roli. Sedmadevadesátiletý Herman Wouk, legendární postava americké literatury, po půlstoletí zřejmě konečně našel způsob, jak napsat příběh o hebrejském Zákonodárci. Do svého epistolárního románu sám vstupuje jako stárnoucí spisovatel, který se stále snaží napsat svůj velký, ale „beznadějný“ román a i přes odpor své ženy se uvolí podílet se na vznikajícím filmu jako poradce. Prostřednictvím dopisů, e-mailů nebo třeba přepisů skypových konferencí čtenář sleduje, jak se mladá režisérka Margo Soloveiová vyrovnává se židovským dědictvím, jehož se před lety vzdala, a jak při práci na scénáři znovu hledá cestu k tradicím a k lidem, kteří z jejího života na nějaký čas zmizeli. Vše s humorem, nadhledem, lehkou ironií a životní moudrostí komentují autorovy deníkové záznamy.


...dárná moc (latinsky potestas legislativa) je oprávnění vydávat zákony ... Zákonodárce - překlady, synonyma, gramatika, statistiky ... ... .V moderní teorii státu je vedle moci výkonné a soudní jednou z nezávislých větví státní moci, svěřená zákonodárnému sboru ().. Zákonodárce je orgánem, který vykonává zákonodárnou moc. V České republice je to Parlament, skládající se ze dvou komor - Poslanecké sněmovny a Senátu. Křížovník - online křížovkářský slovník zcela zdarma nejen pro Váš počítač. Funguje dobře i na tabletu a mobilu. Pomůže s hledáním výrazu: řeck ... Obrana národní paměti: Proč kavárna zamlčuje nacistický ... ... . Funguje dobře i na tabletu a mobilu. Pomůže s hledáním výrazu: řecký zákonodárce zákonodárce m (feminine zákonodárkyně) lawmaker, legislator; Further reading . zákonodárce in Příruční slovník jazyka českého, 1935-1957; zákonodárce in Slovník spisovného jazyka českého, 1960-1971, 1989 Výsledky vyhledávání v krížovkářskem slovníku pro řecký zákon...SOUVISEJÍCÍ KNIHY