Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy

Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy - Marcus Du Sautoy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marcus Du Sautoy
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcus Du Sautoy. Číst Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prvočísla jsou záhadná stvoření. Jejich definice je velmi jednoduchá (nejsou součinem žádného jiného přirozeného čísla kromě jedničky), ale na jejich vlastnostech je vystavěna celá matematika a jejich nevyzpytatelné chování vyvádí z míry již desítky generací nejlepších odborníků. Kromě toho má teorie prvočísel ze všech oborů čisté matematiky na moderní svět zdaleka největší praktické dopady: prostřednictvím kryptografie na ní závisejí osudy nejmocnějších států a biliony dolarů. V roce 1859 vyslovil slavný matematik Bernhard Riemann tvrzení, které s prvočísly zdánlivě vůbec nesouvisí, během let se však ukázalo, že by mohlo být pro jejich pochopení klíčové. O významu jeho hypotézy může svědčit i fakt, že je jedním ze sedmi problémů „za milion dolarů“ Clayova institutu – prozatím nevyřešeným. Kniha Hudba prvočísel se věnuje historii Riemannovy hypotézy a pokusů o její řešení; přitom jakoby mimochodem probere historii moderní teorie čísel a její dopady, stranou nezůstanou ani filozofické otázky mezí poznání.


...vočísel - Dvě století Riemannovy hypotézy - Marcus Peter Francis du Sautoy - Prvočísla jsou záhadná stvoření ... Dokořán Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy ... ... . Jejich definice je velmi jednoduchá.. | Nakladatelství Dokořán Kniha Hudba prvočísel se věnuje historii Riemannovy hypotézy a pokusů o její řešení; přitom jakoby mimochodem probere historii moderní teorie čísel a její dopady, stranou nezůstanou ani filozofické otázky mezí poznání. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo (dvě století Riemannovy hypotézy) Hudba prvočísel: Dvě stolet ... Hudba prvočísel | eKnihy, elektronické knihy, vaše ... ... . Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo (dvě století Riemannovy hypotézy) Hudba prvočísel: Dvě století Riemannovy hypotézy Marcus Du Sautoy Nakladatelé: Argo , Dokořán 2019 Hudba prvočísel Dvě století Riemannovy hypotézy DuSautoy Marcus. Prvočísla jsou záhadná stvoření. Jejich definice je velmi jednoduchá (nejsou součinem žádného jiného přirozeného čísla kromě jedničky), ale na jejich ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY