Sedm dní do pohřbu

Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ján Rozner
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sedm dní do pohřbu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sedm dní do pohřbu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ján Rozner. Číst Sedm dní do pohřbu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla na Slovensku v roce 2009 a hned se stala slovenskou Knihou roku. Formálním rámcem jsou vzpomínky na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenské roku 1972. Oba, Rozner i Jesenská, patřili po roce 1968 k zakázaným autorům. Husákovský režim se pohřbu Jesenské obával a uchýlil se k masivnímu zastrašování lidí i absurdním praktikám. Záběr je však širší, kniha s charakterem románu je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby, o kulturních, společenských a politických poměrech na Slovensku na počátku normalizace.


...aně napsaná kniha,ve které popisuje autor,slovenský divadelní a filmový kritik,sedm dní,které uplynuly od smrti jeho manželky Zory Jesenské v bratislavské nemocnici do pohřbu v Martině 28 ... Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner | Elektronická kniha na ... ... .12.1972.Skvěle zachycuje atmosféru počínající normalizace,její vnímání slovenskými intelektuály,mezi které Rozner i Jesenská-slavná překladatelka,ale stejně jako její ... Sedm dní do pohřbu Autor: Rozner, Ján Nakladatel: Prostor EAN: 9788072602964 ISBN: 978-80-7260-296-4 Překlad: Schulz, Milan Popis: 1× kniha, brožovaná, 376 stran, česky Rozměry: 12,7 × 20 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner e-kniha . Vzpomínková próza románového charakteru od překladatele a publicisty Jána Roznera je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměr ... Sedem dní do pohrebu 1/7 (Sedm dní do pohřbu, 2014 ... ... . vydání) Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner e-kniha . Vzpomínková próza románového charakteru od překladatele a publicisty Jána Roznera je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby, o kulturních, spo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY