Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře

Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře - Jan Jehlík | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Jehlík
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Jehlík. Číst Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace obsahuje celé období koncentrovaného psaní autora o profesi architekta. Texty vycházejí z autorovy zkušenosti: od roku 1986 pracoval 5 let ve státním projektovém ústavu, 5 let jako vedoucí odboru rozvoje města na Magistrátu Ústí nad Labem, 10 let vedl soukromou architektonickou kancelář a nyní pracuje jako vedoucí ústavu urbanismu na Fakultě architektury ČVUT v Praze. V publikaci uvedené texty jsou jednak mapováním těchto etap, jednak nahlížením na profesi architekta v různých polohách, jednak uchopováním podstatných témat této profese, z různých horizontů, vzdáleností a úhlů. Jejich společným formálním znakem je touha po co nejpřesnějším pojmenovávání jako nástroji důkladného poznávání. Společným obsahovým znakem je pojímání architektury jako jednoho světa neděleného ani podle měřítek, ani podle tématu, ani podle přístupu. Je jen jedna architektura: autentická tvorba fyzického lidského prostředí. Tato publikace je proto směřována ke všem, které toto téma zajímá. Texty v ní obsažené jsou de facto přerývavým řetězcem hledání a ptaní se, jakkoliv mají často manifestační charakter. Manifestují touhu se dobrat, ne zprávu o ukončeném.


...bec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře - Jan Jehlík ... [ZDARMA] Rukověť urbanismu: Architektura poznávání a ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře-16% sleva. Kniha: Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a ... Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře Autor: Jehlík, Jan Nakladatel: Ausdruck Books EAN: 9788026053996 ISBN: 978-80-260-5399-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 160 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Obec a sídlo / O krajině, urbanismu a architektuře ... Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře ... . vydání) Obec a sídlo / O krajině, urbanismu a architektuře - Jan Jehlík. Cena. ... Publikace obsahuje celé období koncentrovaného psaní autora o profesi architekta. Texty vycházejí z autorovy zkušenosti: od roku 1986 pracoval 5 let ve státním projektovém ústavu, 5 let jako vedoucí odboru rozvoje města na Magistrátu Ústí nad...SOUVISEJÍCÍ KNIHY