Krhútská kronika

Krhútská kronika - Ervín Hrych, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ervín Hrych,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krhútská kronika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krhútská kronika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ervín Hrych,. Číst Krhútská kronika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ervín Hrych seznámil českou veřejnost s existencí, reáliemi, zvyky, historií, náboženstvím a jazykem Krhútů, jakož i se stavem národního obrození tohoto neprávem zapomenutého, ale právem vymyšleného národa. Nové vydání jedoplněno o další zábavné kapitoly pokračovatele krhútské tradice Pavla Weigela. Přináší čtenářům okořenění dějin národa novými fakty a provázání se současným kulturním a hlavně literárním světem.


...ská kronika je útlý, neprávem opomíjený spisek ... Krhútská kronika | BOOKS.CZ ... . Původně vycházela po kouscích v kdysi známém literárním časopise Plamen, 1. vydání se dočkala až v roce 1967 a od té doby kolovala v mnohých opisech (snad spolu s Černými barony nejznámější samizdat). památka krhútská, totiž žalobej, který se zpíval, když truchlící bezdědici spalovali trupa v kimoríně. K tomu se hrálo na píštěl a truchlivě poklepávalo kostrčí na violadermu. Měl tu zvláštnost, že byl zpíván dvojím zp ... Krhútská kronika - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Měl tu zvláštnost, že byl zpíván dvojím způsobem: cestou na hřbitov se zpíval jeho nápěv Krhútská kronika Ervín Hrych, Pavel Weigel Nakladatel: Sursum 2013 Krhútská kronika. 30. 07. 2007 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY