Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky

Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky - Jan Chromý (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Chromý (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Chromý (ed.),. Číst Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je příspěvkem k diskusi o soudobém vývoji lingvistických teorií a metodologie lingvistického výzkumu.Této problematiky se dotýkají nejprve české překlady pěti původně anglických studií: Tyto studie, například od Nicholase Evanse, Stevena Levinsona, Raymonda W. Gibbse nebo Luca Steelse, akcentují určité aspekty lingvistického bádání, jimž se v posledních letech věnuje výrazná pozornost, zejména funkci empirického výzkumu v lingvistice, vztahu mezi lingvistikou a neurovědou, výzkumu jazykové evoluce, otázce jazykových univerzálií a jazykové diverzity nebo komputačnímu modelování lingvistických procesů.Překlady doplňuje anketa zaměřená na obecné i konkrétnější otázky spjaté s lingvistickým výzkumem (vývoj teorií, rozvoj metodologie a vývoj nových nástrojů, nejvýraznější výsledky v posledních dvaceti letech a přetrvávající desiderata nebo otázky jazykových univerzálií a jazykové relativity). Respondenty ankety jsou někteří přednášející i účastníci Letní školy lingvistiky v Dačicích.Poslední část knihy je věnována představení Letní školy lingvistiky, z jejíhož inspirativního prostředí vzešel i podnět k uspořádání této publikace.


...ko-metodologické výhledy současné lingvistiky ... desiderata - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Prague : Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, ©2013: Material Type: Document, Internet resource: ... Add tags for "Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky.". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (1) Linguistics -- Methodology. Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky (pdf) ISBN: 978-80-7308-613-8: ... Respondenty ankety jsou někteří přednáš ... Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky ... ... ... Respondenty ankety jsou někteří přednášející i účastníci Letní školy lingvistiky v Dačicích. Poslední část knihy je věnována představení Letní školy lingvistiky, z jejíhož inspirativního prostředí vzešel i podnět k ... Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky. Koupit v e-shopu. Koupit v e-shopu (pdf) EVA LEHEČKOVÁ - JAN CHROMÝ (edd.) ... Poslední část knihy je věnov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY