Bez tíže

Bez tíže - Magdalena Zemanová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Magdalena Zemanová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bez tíže.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bez tíže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdalena Zemanová. Číst Bez tíže Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bez tíže je sbírkou autorské lyrické prózy řadící se do konceptuálního a experimentálního proudu literární tvorby. Autorka přináší koláž důvěrných výpovědí - fragmentů paměti či otisků mysli. Stránky knihy předkládá nesvázané, bez závazného pořadí, a vnáší tak do partitury prvek náhody. Vybízí ke hře v literární pasiáns: každý čtenář sám třídí a doslova skládá texty do vlastního celku. Prostřednictvím osobních a sugestivních obrazů autorka zve k přemýšlení o tom, co je ve skutečnosti příběh. Jak vznikají příběhy, jež o sobě vyprávíme nám samým i ostatním? Kdo je čtenář, kdo hrdina, kdo vypravěč? Vratký rámec díla poukazuje na aktéra procesu, na toho, kdo vybírá klíčové okamžiky, interpretuje je a příčinně propojuje, poháněn nutkáním ke koherenci a smyslu jakožto protikladu nesmyslu a chaosu. Co je z této perspektivy pravda, co je naše individuální či kolektivní minulost? Bez tíže je soukromou mytologií v praxi. Poukazuje na arbitrárnost a dynamičnost způsobu, jímž vytváříme sami sebe z bodu, kde se právě nacházíme. Zamýšlí se nad tím, jaké možnosti i hranice nám přinášejí jazyk či narativy naší kultury, rodiny a našich blízkých.


...logická poradna, kde je poskytována rodinná, individuální i manželská psychoterapie ... Bez tíže - MALL.TV ... . Každý problém či trápení se dá řešit. Vliv na zdraví. Beztížný stav způsobuje krátkodobé i dlouhodobé fyziologické změny v živých organismech.. Krátkodobé následky. U savců, tedy i u člověka se v rovnovážně-polohovém orgánu začnou volně pohybovat otolity, které na Zemi tlačí na smyslové buňky a tím udávají směr tíže. V beztížném stavu však otolity začnou dráždit smyslové buňky náhodně ... Udě ... Jak se dá vyvolat stav beztíže na Zemi? | Odpovědi.cz ... . V beztížném stavu však otolity začnou dráždit smyslové buňky náhodně ... Udělejte někomu malou radost alespoň kvůli Vánocům ;) Chtěli byste někdy do vesmíru...SOUVISEJÍCÍ KNIHY