Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby

Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby - Jan Bauer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vychází k 600. výročí vypuknutí husitské revoluce Před šesti sty lety začala vyházením novoměstských konšelů z okna radnice husitská revoluce. Krátce nato zemřel český král Václav IV. Jeho mladší bratr a zákonný dědic římský a uherský král Zikmund Lucemburský se však nemohl pro nepokoje v zemi ujmout dědičného trůnu a tažení první křížové výpravy do Čech skončilo krachem. Kniha známého popularizátora historie Jana Bauera nás provází složitým a neklidným obdobím husitských válek. Snaží se přitom o seriózní a nestranný výklad doby, která bývala někdy vynášena jako nejslavnější období českých dějin a jindy naopak zatracována jako roky rozvratu a chaosu. Autor nás dovádí až do roku 1437, kdy umírá císař a král Zikmund, jehož diplomatickým umem se podařilo ukončit období husitských válek. Země však zůstala i nadále rozdělena mezi kališníky a katolíky. Knihu doprovází portréty nejvýznamnějších osobností té doby, jako byli např. Jan Želivský, Jan Žižka z Trocnova, Prokop Holý, Čeněk z Vartemberka, Jakoubek ze Stříbra či Oldřich z Rožmberka a dále chronologický přehled a stručný popis významných husitských bitev.


...ožích bojovníků - Populární historie husitské doby ... Historie | Deník KNIHY ... . ... Vychází k 600. výročí vypuknutí husitské revoluce Před šesti sty lety začala vyházením novoměstských konšelů z okna radnice husitská revoluce. Krátce nato zemřel český král Václav IV. ... Kniha známého popularizátora historie Jana Bauera nás ... Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby - Jan Bauer . Vychází k 600. výročí vypuknutí husitské revoluc ... Bauer Jan: Války božích bojovníků - Populární historie ... ... . Vychází k 600. výročí vypuknutí husitské revoluce Před šesti sty lety začala vyházením novoměstských konšelů z okna radnice husitská revoluce. Krátce nato zemřel český král Václav IV. Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby; Války božích bojovníků - Populární historie husitské doby BA...SOUVISEJÍCÍ KNIHY