Kateřina Veliká

Kateřina Veliká - Robert K. Massie | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Robert K. Massie
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kateřina Veliká.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kateřina Veliká ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert K. Massie. Číst Kateřina Veliká Online je nyní tak snadné!

POPIS


Robert K. Massie, renomovaný historik a publicista, nositel Pulitzerovy ceny, přichází s dalším titulem o velkých ruských vládcích. Tentokrát nás provede osudy německé princezny Sofie, která se stala jednou z nejvýznamnějších panovnic osvíceného 18. století. Ano, řeč je o současnici Marie Terezie a Josefa II. – carevně Kateřině Veliké.Autor strhujícím způsobem vypráví o osudech mladičké princezny Sofie až po její přeměnu v mocnou panovnici největšího státu světa. Nevyhýbá se Kateřininým strastem v manželství s Petrem III. a neopomene zmínit ani intriky a pikantnosti tehdejšího carského dvora, kde se za chybu někdy platilo i životem. Často můžeme nahlédnout pod pokličku děje, autor nám totiž pomocí historických deníků zmiňovaných osob (kromě Kateřiny je zde citován záhadný Potěmkin, či Kateřinin manžel Petr III.) dává prohlédnout jejich myšlenky a tužby.


...a II. (2.května 1729 Štětín - 6. listopadu jul ... Kateřina II. Veliká - Wikiwand ... . / 17. listopadu 1796 greg. Petrohrad), známá též jako Kateřina Veliká, nebo rusky Jekatěrina Alexejevna, rodným jménem Sofie Frederika Augusta, byla mezi lety 1762 až 1796 ruskou carevnou - nejdéle vládnoucí panovnicí této země. K moci se dostala po převratu, který uspořádala - což mělo za následek svržení ... Kateřina Veliká ruská carevna se narodila 2.5.1729 jako dcera knížete z Anhalt - Zerbstu a ... Katarina Velika - Wikipedia ... .5.1729 jako dcera knížete z Anhalt - Zerbstu a princezny z Holsteinu - Gottorpu. Její pravé jméno bylo Sofie Frederika Augusta. Její rodina byla bohatá na mezinárodní příbuzenské vztahy a snažila se o nejrůznější sňatkové kombinace pro svou hezkou dceru. Kateřina Veliká Napsal jezzina datum Říj 14, 2016 rubrika Rusko | 0 komentářů Když se v roce 1745 provdala něme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY