Ideální panovník českého středověku

Ideální panovník českého středověku - Robert Doc. Mgr. Robert Antonín, Ph.D | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Doc. Mgr. Robert Antonín, Ph.D
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ideální panovník českého středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ideální panovník českého středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Doc. Mgr. Robert Antonín, Ph.D. Číst Ideální panovník českého středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha předkládá kulturně-historickou skicu z dějin středověkého myšlení, nastiňující otázky původu a legitimizace moci v českých středověkých zemích, role svatováclavského kultu, místa antických a biblických motivů v myšlenkovém světě středověkého člověka. Spolu s tím se autor zaměřil na uchopení představ o ctnostném jednání panovníka a prostředků vizualizace dobré vlády, jakož i pronikání rytířského ideálu či myšlenek husitských reformátorů do života české středověké společnosti.


...í panovník českého středověku Autor: Doc ... Ideální panovník českého středověku - Robert Antonín ... ... . Mgr. Robert Antonín, Ph.D, Robert Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074222399 ISBN: 978-80-7422-239-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 400 stran, česky Rozměry: 15 × 20,6 cm Rok vydání: 2013 (1. vydání) Robert Antonín: Ideální panovník českého středověku, Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2013 Předešlé knihy Roberta Antonína se vyznačují tím, že se autor dokáže na popisovaný problém podívat z jiného úhlu a najít nová a neotřelá řešení i přesto, že se stejným tématem zabývaly již generace historiků před ním. Ideální panovník českého středověku. ... Kniha Ideální panovník českého středověku - Robert Antonín ... ... . Ideální panovník českého středověku. Kulturně-historická skica z dějin středověkého myšlení (Ideal ruler of Czech Middle Ages. Cultural-historical Sketch of the History of Me...SOUVISEJÍCÍ KNIHY