Stanislav Podhrázský

Stanislav Podhrázský - Marie Klimešová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Klimešová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stanislav Podhrázský.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stanislav Podhrázský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Klimešová. Číst Stanislav Podhrázský Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stanislav Podhrázský (1920–1999) byl jako mnozí další v mládí silně ovlivněn surrealismem, zejména pak osobností Mikuláše Medka, záhy však přešel na vysoce autorskou, solitérní cestu. Kniha věnuje pozornost jak Podhrázského dílu malířskému, tak kresebnému a sochařskému. Pokouší se zasadit je do kontextu, který v mnoha ohledech autora spojuje s vynikajícími představiteli italské renesance, manýrismu anebo symbolismu. Společné je jim hledání krásy a tajemství lidské emotivity, jež ovšem každý z nich nalézá v řádu výtvarného jazyka své doby. Monografie je prvním široce koncipovaným zhodnocením umělcovy tvorby. Vedle známých prací v ní čtenář nalezne i řadu nikdy nereprodukovaných obrazů a kreseb, díky nimž je možno pochopit toto výjimečné dílo v plné šíři.


...v Podhrázský je znám především jako kreslíř a malíř ... Stanislav Podhrázský | 1. Art Consulting ... . Koncem 40. let byl jako řada příslušníků generace (Medek, Sekal, Fára) ovlivněn surrealismem . Tato perioda byla poměrně krátká, protože děsivá osobní zkušenost se zkoumáním vlastního podvědomí autora od dalších experimentů odradila. Stanislav Podhrázský Metadata This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize it. Stanislav Podhrázský Metadata This file contains addition ... File:20. Stanislav Podhrázský, Kočka žrout (1968), olej ... ... . Stanislav Podhrázský Metadata This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize i...SOUVISEJÍCÍ KNIHY