Nevěsta z Texasu: spisy 40

Nevěsta z Texasu: spisy 40 - Josef Škvorecký | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Škvorecký
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Nevěsta z Texasu: spisy 40.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nevěsta z Texasu: spisy 40 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Škvorecký. Číst Nevěsta z Texasu: spisy 40 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na stopy Čechů, kteří v letech 1861–1865 bojovali v americké občanské válce, narazil Josef Škvorecký víceméně náhodou, když v archivu Chicagské univerzity hledal podklady k románu o Antonínu Dvořákovi Scherzo capriccioso. Příběhy krajanů, kteří se dobrovolně zapojili do války o budoucí podobu Nového světa, na něj silně zapůsobily a inspirovaly ho k úvahám o příštím románu. Sedm let věnoval studiu archivních pramenů: vedle politicko-historických i vojenských okolností a peripetií války Severu proti Jihu se však snažil porozumět především denní rutině a běžným radostem a strastem tehdejších vojáků i civilistů, zkrátka najít otisky jejich skutečného života, které se z odborných pojednání zpravidla vytrácejí. Tak vznikla Nevěsta z Texasu, román nejen válečný, ale také milostný, dobrodružný, politický, společenský, místy dokonce humoristický – a samozřejmě také historický. Román o desítkách lidských osudů, který nelze jen číst, ale do něhož je třeba se ponořit a nechat se jím unést. Román, ve kterém nenajdeme jen jeden z mnoha příběhů o americké občanské válce, ale především – jako ve všech knihách Josefa Škvoreckého – hlubokou lidskou zkušenost.


...Nevěsta z Texasu -- spisy 40 - Josef Škvorecký ... Josef Škvorecký - Wikipedie ... ... Tak vznikla Nevěsta z Texasu, román nejen válečný, ale také milostný, dobrodružný, politický, společenský, místy dokonce humoristický - a samozřejmě také historický. Román o desítkách lidských osudů, který nelze jen číst, ale do něhož je třeba se ... Nevěsta z Texasu: spisy 40. Josef Škvorecký Nakladatel: Books and Cards 2013 ... Nevěsta z Texasu Autor: Škvorecký, Josef Na ... Nevěsta z Texasu - Kniha (1992), Josef Škvorecký ... ... Nevěsta z Texasu Autor: Škvorecký, Josef Nakladatel: Books and Cards EAN: 9788090466944 ISBN: 978-80-904669-4-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 480 stran, česky Rivers of Babylon, Sugar Sugar, More Than I Can Say, Forever and Ever, Mississippi, Guantanamera - Duration: 12:40. lucasil65 - ProjeSom Eventos Recommended for you 12:40 Nevěsta z Texasu: spisy 40. Trénování paměti a po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY