Střední Evropa Rudolfa Chmela

Střední Evropa Rudolfa Chmela - Mira Nábělková (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mira Nábělková (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střední Evropa Rudolfa Chmela.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střední Evropa Rudolfa Chmela ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mira Nábělková (ed.),. Číst Střední Evropa Rudolfa Chmela Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Přední odborník v literární slovakistice a hungaristice, je neodmyslitelně svázán s hledáním odpovědi na otázku „co je střední Evropa“ na mnoha úrovních svého profesního života: nejen jako pedagog, literární vědec, publicista, ale také jako politik a diplomat. Příspěvky vypovídají o bytostném středoevropanství jubilanta, který byl doma nejen ve slovenském a českém publikačním prostoru, ale i v dalších středoevropských prostředích. Do knížky přispěli přátelé, kolegové, bývalí i současní studenti či doktorandi pražské slovakistiky a středoevropských studií. Texty jsou členěny do čtyř kapitol. První část přináší pozdravné příspěvky, reminiscence a úvahy bývalých studentů a doktorandů, z nichž vystupují obrazy osobnosti jubilanta. V dalších dvou kapitolách Střední Evropa historická a politická a Střední Evropa lingvo-literární a kulturní jsou soustředěny studie tematicky korespondující se zájmy Rudolfa Chmela a v mnoha ohledech inspirované jeho pracemi a názory. V závěrečné části je umístěn text, který propojuje čtvrt století působení Rudolfa Chmela na pražské slovakistice s časem a světem jeho osobního formování v podtatranském Svitu.


...vní monografie vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ... Evžen Gál | Katedra středoevropských studií ... . Přední odborník v literární ... Kolektivní monografie Střední Evropa Rudolfa Chmela vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nalezneme v ní čtrnáct příspěvků, texty pozdravného charakteru i studie na téma střední Evropy. Kolektivní monografie Střední Evropa Rudolfa Chmela vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na ... Střední Evropa Rudolfa Chmela | Odborná literatúra a ... ... . Kolektivní monografie Střední Evropa Rudolfa Chmela vznikla k osmdesátým narozeninám Rudolfa Chmela, zakladatelské osobnosti slovakistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nalezneme v ní čtrnáct příspěvků, texty pozdravného charakteru i studie na téma střední Evropy. „Kolektívna...SOUVISEJÍCÍ KNIHY