Antropologie smyslů

Antropologie smyslů - Jan Horský, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Horský,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Antropologie smyslů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Antropologie smyslů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Horský,. Číst Antropologie smyslů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládaná publikace se zabývá problémem smyslového vnímání z hlediska obecné antropologie. Jelikož vnímání představuje komplexní problém, je i náš přístup komplexní a zahrnuje několik různých hledisek: kognitivní psychologii, neurofyziologii, fenomenologii, sociokulturní antropologii, dějiny idejí či uměleckou sebereflexi. Základní otázky, které si zde klademe, jsou otázky po vztahu mezi smyslovostí a kulturou. Do jaké míry je naše smyslovost formována symbolickými systémy a kulturními institucemi? Co to znamená, že kultura je senzorická? Co je to senzorický řád? Jaké vztahy fungují mezi neurální, smyslovou a symbolickou rovinou lidské existence? Jak se liší smyslovost v různých kulturách a typech společností? Tyto a další otázky promýšlíme z pozice obratu ke smyslovosti, který ve společenských vědách probíhá již déle než dvacet let, nicméně v české vědě se mu zatím nedostalo systematické pozornosti. Cílem této knihy je proto otevřít prostor pro další diskuse a výzkum v oblasti transdisciplinárně pojaté antropologie vnímání.


...oupit eknihu. Předkládaná publikace se zabývá problémem smyslového vnímání z hlediska obecné antropologie ... Katedra politologie a filozofie FF UJEP - Posts | Facebook ... . Jelikož vnímání představuje komplexní problém, je i náš přístup komplexní a zahrnuje několik různých hledisek: kognitivní psychologii, neurofyziologii, fenomenologii, sociokulturní antropologii, dějiny idejí či uměleckou sebereflexi. Kniha: Antropologie smyslů Autor: Jan Horský ; Lenka Martinec Nováková ; Vít Pokorný Předkládaná publikace se zabývá problémem smyslového vnímání z hlediska obecné antropologie. Antropologie smyslů Autor: Horský, Jan a Martinec Nováková, Lenka Editor: Pokorný, Vít Nakladatel: Togga EAN ... Antropologie smyslů - Jan Horský, Lenka Martinec Nováková ... ... . Antropologie smyslů Autor: Horský, Jan a Martinec Nováková, Lenka Editor: Pokorný, Vít Nakladatel: Togga EAN: 9788074761621 ISBN: 978-80-7476-162-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 264 stran, česky Roz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY