Eseje o německé romantice

Eseje o německé romantice - Kurt Krolop, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Kurt Krolop,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Eseje o německé romantice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eseje o německé romantice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kurt Krolop,. Číst Eseje o německé romantice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace obsahuje devět vybraných esejů dvou významných osobností německé a české literární vědy a germanistiky, Kurta Krolopa a Jiřího Stromšíka. Oba autoři brilantní esejistickou formou představují zásadní autory německé literární romantiky od jejích počátků (Bonaventura, Novalis) přes Brentana, de le Motte-Fouqué, bratří Grimmů, Kleista a Chamissa až po její pozdní období (Tieck, E.T.A. Hoffmann). Čtenář se takto může seznámit s prací dvou významných osobností česko-německé literární vědy a germanistiky. Zároveň má možnost poprvé nahlédnout v rámci jedné knihy do jednoho z nejdůležitějších období německých literárních dějin. A konečně jednotlivé eseje zprostředkovávají i zásadní historické souvislosti jak v rámci německé kultury daného období tak jeho české recepce.


...německé romantice (česky) Eseje o německé romantice ... ESEJE, FEJETONY, GLOSY - knihy Stehlík ... . Jiří Stromšík. Bežná cena 7,26 € Cena v knihkupectvích je 7,26 € U nás ušetříte 0,55 € Ušetríte: 0,55 € 6.71 € Skladom > 5 ks Tovar je pripravený k okamžitému odoslaniu ... Eseje o německé romantice Autor: Krolop, Kurt a Stromšík, Jiří Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074650611 ISBN: 978-80-7465-061-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 182 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21 cm Rok vydání: 2013 (1. vydání) A konečně jednotlivé eseje zprostředkov ... Eseje o německé romantice - Krolop Kurt - Stromšík Jiří ... ... . vydání) A konečně jednotlivé eseje zprostředkovávají i zásadní historické souvislosti jak v rámci německé kultury daného období tak jeho české recepce. Zboží ze stejné kategorie - Eseje o německé romantice ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY