V Boží režii: Rozhovor s Františkem Radkovským

V Boží režii: Rozhovor s Františkem Radkovským - Tomáš Kutil | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Kutil
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V Boží režii: Rozhovor s Františkem Radkovským.pdf


Chcete si knihu přečíst?V Boží režii: Rozhovor s Františkem Radkovským ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Kutil. Číst V Boží režii: Rozhovor s Františkem Radkovským Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kvůli svému katolickému původu se málem nedostal na střední školu. Pro přijetí na matfyz psal jeho otec prezidentu Zápotockému. Kvůli jeho přijetí do semináře intervenoval arcibiskup Tomášek až u ministra školství. A jednoduché to neměl ani později jako kněz v západních Čechách. Život Františka Radkovského byl plný překážek, on je ale s Boží pomocí dovedl vždy překonat. „Pečlivě si mě připravoval. Vše, co jsem zažil a naučil se, se mi později hodilo. Bylo to zkrátka v Boží režii,“ říká skromně. V knižním rozhovoru popisuje svou cestu k biskupské službě i zakládání plzeňské diecéze takříkajíc na zelené louce. Co mu pomohlo přečkat a bez větší úhony přežít dobu nesvobody? Kde leží duchovní základy jeho života? Odkud čerpá potřebný nadhled i rozhled? Co považuje za největší úspěchy v hledání porozumění mezi církvemi, ve kterém se tak angažoval? Bylo těžké předat diecézi svému nástupci? A proč tak rád hovoří o Turínském plátně? Čtenář v knize nenajde jen vzpomínky. Biskup František se dívá dopředu a uvažuje o výzvách, které stojí před církví i společností.


... režii(Kutil Tomáš) - Kvůli svému katolickému původu se málem nedostal na střední školu ... Cesty víry: Uvěřili jsme v lásku — Česká televize ... . Pro přijetí na matfyz psal jeho otec prezidentu Zápotockému. Kvůli jeho přijetí do semináře intervenoval arcibiskup Tomášek až u ministra školství. A jednoduché to neměl ani později jako kněz v západních Čechách. V Boží režii s Františkem Radkovským ... Při té příležitosti vyšel v Karmelitánském nakladatelství knižní rozhovor "V Boží režii". Otec biskup v něm vypráví o svém životě, poznávání Boha, hledání duchovního povolán ... V Boží režii - iKarmel.cz ... . Otec biskup v něm vypráví o svém životě, poznávání Boha, hledání duchovního povolání a o spiritualitě, z níž čerpal. Otázky kladl redaktor Katolického týdeníku Tomáš Kutil ... Kniha: V Boží režii -- Rozhovor s Františkem Radkovským - Tomáš Kutil. Fungujeme! ... Bylo to zkrátka v Bo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY