Cesta

Cesta - Cormac McCarthy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Cormac McCarthy
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cormac McCarthy. Číst Cesta Online je nyní tak snadné!

POPIS


McCarthy v románu Cesta stroze a lapidárně líčí svět po globální katastrofě - přesně domýšlí jeho podobu i jednání přeživších ve světě, kde z někdejší civlilizace nezůstalo téměř nic. Děj Cesty tvoří putování otce a syna pustou, bezútěšnou krajinou, trvale zakrytou příkrovem mraků. Poutníci směřují k moři, vedeni neurčitou nadějí, jejíž chatrnost si dobře uvědomují. Většinu času hladoví, přespávají v lesích a pod mosty, vyhýbají se lidem, protože od těch, co přežili, se nedá čekat nic dobrého. Otec vynakládá veškeré úsilí na to, aby syna před světem uchránil a dovedl k cíli, protože tento úkol je to jediné, co má ještě smysl. A možná nejen pro něj samotného. Anotace 2: Svět po globální katastrofě. Bezútěšnou krajinou, šedou a studenou prochází otec s malým synem. Většinou hladoví, nocují v lesích, ostatním přeživším lidem se vyhýbají, protože od nich nemůžou čekat nic dobrého. Jejich nadějí je dojít k moři, otec však ví, že se jeho čas se krátí. Cesta je román temný, ale ne bezútěšný: apokalypsu líčí v mistrovské zkratce, ale čtenáři neodpírá naději. Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu.


...efinition is - a narrow curved wicker basket used to catch and propel the ball in jai alai ... Cesta - Wikipedija ... . Cesta definition, a narrow, curved basket fitted on one end to a wooden handle with a glovelike compartment at the base, for catching and throwing the ball. See more. Music video by Krystof, Tomas Klus performing Cesta. (C) 2013 Universal Music s.r.o. #Kryštof #Cesta #Vevo #Pop #VevoOfficial. Licensed to YouTube by. UMG (on behalf of Universal Music s.r.o ... Translate Cesta. See 2 authoritative transla ... cesta translation English | Spanish dictionary | Reverso ... . UMG (on behalf of Universal Music s.r.o ... Translate Cesta. See 2 authoritative translations of Cesta in English with example sentences, phrases and audio pronunciations. Define cesta. cesta synonyms, cesta pronunciation, cesta translation, English dictionary definition of cesta. n. A scoop-shaped wicker basket that is worn over the hand and used to...SOUVISEJÍCÍ KNIHY