Cinepur 124

Cinepur 124 - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cinepur 124.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cinepur 124 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Cinepur 124 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Téma čísla: TarantinoKdybych kouřila, zapálila bych si teď jednu cigaretu Red Apple (kdybych mluvila španělsky, jako jeden z hrdinů Osmi hrozných, pak Manzana Roja) a ťukala editorial do klávesnice zahalená cigaretovým kouřem. Bylo by to krásně stylové, protože téma čísla, které držíte v rukou, je věnováno režisérovi a scenáristovi Quentinu Tarantinovi. Ten výše zmíněnou značku vymyslel a zakomponoval do široké sítě odkazů na americkou popkulturu, která tvoří základní vrstvu i metavrstvu jeho filmů. Popkultura přitom u Tarantina není omezená jen na filmy, televizi nebo hudbu, ale patří do ní i jídlo a další konzumní statky, které utvářejí jak žitou skutečnost, tak mytologický svět Ameriky prezentované na filmovém plátně. Tarantinovský svět je proto familiárně blízký, i když je fiktivně vzdálený. Téma vychází k premiéře devátého (z deseti ohlášených) Tarantinova filmu Tenkrát v Hollywoodu. Pokud máte pocit, že už jste o Tarantinovi četli všechno a všechno o něm víte, pak pro vás pětice textů – věnujících se například Tarantinovi jako netradičnímu autorovi, jako hvězdě nebo intelektuálovi, který se v nakládání s metafilmovými diskurzy dá srovnat jen s Jeanem-Lucem Godardem – bude překvapením. Výrazné texty nabízí i první část čísla. Vedle dvou zhodnocení karlovarského filmového festivalu, která se zamýšlejí nad budoucností soutěže i směřování akce jako takové, přinášíme i reflexi nejlepšího snímku ve Varech letos uvedeného – Naše doba. Mexický režisér Carlos Reygadas vytvořil pro netradiční vztahové drama naprosto osobitou obrazovost. Jako filmař v něm konečně našel vlastní tvář, píše Ondřej Pavlík. I proto jsme mu věnovali v rubrice Zoom větší prostor. Ten dostal i animovaný seriál Tuca & Bertie, který podle Martina Šrajera ukazuje, „proč je důležité, aby ženy měly možnost vyprávět vlastními hlasy vlastní příběhy“. Netflix jej aktuálně zrušil. P. S. Součástí tarantinovského tématu je i text, v němž devět osobností z okruhu Cinepuru „pátrá“ v devíti Tarantinových filmech po filmových odkazech a vlivech. Kdy jindy je v časopise pro moderní cinefily čas na cinefilní „soutěž“. Ten, kdo nám do 15. září – nad rámec filmů již uvedených v anketě – pošle nejvíce vyčerpávající seznam snímků, které ovlivnily Tenkrát v Hollywoodu s krátkým vysvětlením, kde konkrétní inspiraci ve filmu vidí, získá předplatné Cinepuru na rok 2020. Redakční e-mail je [email protected], předmět Tarantino.


...- Časopis pro moderní cinefily. Úvod k tématu: Tarantino #124: téma: Lukáš Skupa: Nestává se často, aby se debaty o jednom konkrétním režisérovi hemžily tak velkým množstvím (cizích) filmů, jmen, odkazů a citací ... Artabanus I (c. 127 - 124 B.C.) ... . Tento článek vyšel v časopise Cinepur #124, srpen 2019. Z obsahu tištěného čísla: Nevyzpytatelné rituály / MFF Karlovy Vary (Antonín Tesař, report). Ingimundur staví dům / Bílý bílý den (Janis Prášil, kritika). Hildur Guðnadóttir a seriál Černobyl (Jiří Špičák, soundtrack). Důmyslná pitomost Jima Jarmusche / Mrtví neumírají (Martin Svoboda, kritika) Cinepur - Časopis pro moderní cinefily. FAMUFest 36. Vzhledem k nepředví ... Cinepur 124 - Film | Pipkin.cz ... . Hildur Guðnadóttir a seriál Černobyl (Jiří Špičák, soundtrack). Důmyslná pitomost Jima Jarmusche / Mrtví neumírají (Martin Svoboda, kritika) Cinepur - Časopis pro moderní cinefily. FAMUFest 36. Vzhledem k nepředvídatelnému vývoji bezpečnostní situace spojené s koronavirovou pandemií bylo zrušeno nebo odsunuto na neurčito mnoho kulturníc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY