Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43: S polním maršálem Rommelem v africké poušti

Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43: S polním maršálem Rommelem v africké poušti - Volkmar Kühn | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Volkmar Kühn
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43: S polním maršálem Rommelem v africké poušti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43: S polním maršálem Rommelem v africké poušti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Volkmar Kühn. Číst Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43: S polním maršálem Rommelem v africké poušti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Když Itálie 11. června 1940 vyhlásila Velké Británii a Francii válku a v září vstoupila do britskými vojsky obsazeného Egypta, wehrmacht se právě připravoval na operaci „Barbarossa“. Ovšem rýsující se italská porážka v Africe přiměla Hitlera, aby v únoru 1941 vyslal vojska wehrmachtu do Tripolisu – to byla hodina zrodu německého Afrikakorpsu. V následujících dvou letech vedla tato vojska pod charismatickým velitelem Erwinem Rommelem se střídavými úspěchy boje v africké pouštní krajině. Tyto boje přivedlyněmecký Afrikakorps od prvních těžkých střetů s Brity u Marsa el Brega přes Tobruk a Sollum do zuřivých bojů o egyptský El Alamein, kde protivník donutil německá a italská vojska po vysokých ztrátách k ústupu. Německý Afrikakorps a jeho italští spojenci dotlačení spojeneckými vojsky v Tunisku k válce na dvou frontách 12. a 13. května kapitulovali. Většina jejich vojáků padla do britského zajetí. Autor líčí slovy i obrázky historii legendárního Afrikakorpsu a válečného tažení v Africe zasazenou do životopisu jeho oslavovaného velitele, generála polního maršála Erwina Rommela, „Pouštní lišky“. Díky jeho genialitě se mu podařilo proti často velké přesile protivníka dosáhnout velkých úspěchů a společně se svými vojáky získat u tehdejšího nepřítele uznání.


...y informace o produktu Kniha Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43 - Volkmar Kühn, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43 - Volkmar Kühn ... Knihy > História > Vojenské dejiny | Martinus ... . S polním maršálem Rommelem v africké poušti. 5. Kapitola 1. ERWIN ROMMEL - ČLOVĚK, VOJÁK, GENERÁL POLNÍ MARŠÁL. Žádná škola nebo akademie polních maršálů neexistuje. Stejně tak je prakticky nemožné, aby si člověk předem naplánoval vojenskou kariéru s cílem stát se polním maršálem. Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43 S polním maršálem Rommelem v africké poušti. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodno ... Kniha: Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43(Volkmar Kühn) za ... ... . Boj a zánik Afrikakorpsu 1941-43 S polním maršálem Rommelem v africké poušti. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro př...SOUVISEJÍCÍ KNIHY