Co já vím?: Autobiografie Miloše Formana

Co já vím?: Autobiografie Miloše Formana - Miloš Forman, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Forman,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Co já vím?: Autobiografie Miloše Formana.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co já vím?: Autobiografie Miloše Formana ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Forman,. Číst Co já vím?: Autobiografie Miloše Formana Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přečetla si knihkupkyně z knihkupectví Kosmas v Benešově Je velice smutné, že Miloš Forman již není mezi námi, ale zůstalo tady po něm nezapomenutelné dílo. Knihu jsem začala číst, jelikož jsem velký fanoušek filmů M. Formana a mám, předpokládám, skoro všechny jeho filmy.Formanovy geniální scény a dialogy jsou nenapodobitelné, a to především ve filmech natočených u nás, před jeho emigrací. Vytvořil něco, co obdivují noví, mladí režiséři napříč světovým spektrem, a marně se snaží Formana napodobit. Dokáže zfilmovat svět takový, jaký je, včetně lidí s jejich chybami i dobrými vlastnostmi, nic nezveličuje ani nepřikrášluje, s notnou dávkou humoru. Po emigraci natočil nádherné filmy v Americe, jejichž výčet je zbytečný. Hrdinové jeho filmů jsou skoro vždy lidé bojující proti systému a bezpráví. Kniha je úžasné počteníčko, Forman není jen geniální režisér, je to také skvělý vypravěč. Kniha je obsáhlá, ale vzhledem k tomu, že jeho historky bych mohla poslouchat donekonečna, čte se to samo. Jeho seriózní humor a vyprávění je dech beroucí. Kniha je psaná chronologicky, takže si projdete celým Formanovým vývojem, od dětství po nelehký život v totalitě, až po emigraci a život se všemi nástrahami a úspěchy v Americe. Je nutné sdělit, že nemalou zásluhu na skvělém zpracování knihy má spisovatel Jan Novák. Tak, jak mu Forman řekl: „Já to psát nebudu, ty to napiš, bude to vlastně můj život, jak ho prožil Jan Novák.“ Tato kniha je pro mě odzbrojující životopis ve srovnání s malostí všedních trápení. Je to návod, jak být šťastný. Román o pokoře jednoho geniálního člověka, který měl prostě víc odvahy.


...ím? Autor: Forman, Miloš a Novák, Jan Nakladatel: Paseka Argo EAN: 9788074323263 ISBN: 978-80-257-0937-5 Originál: Turnaround/ Art of Possible Popis: 1× kniha, vázaná, 516 stran, česky Rozměry: 16,5 × 24 cm Rok vydání: 2013 (3 ... Co já vím? - Autobiografie Miloše Formana - Jan A ... ... . doplněné vydání) V roce 1984 jsem měl možnost hovořit s Dr.Jírou, který byl, z titulu své funkce ve fotbalové federaci, oficiálním delegátem na OH v Los Angeles. Optal jsem se: co na vás udělalo na OH největší dojem pane doktore ? Odpověď: jediná věc, viděl jsem geniální film Miloše Formana "HAIR". Kniha: Co já vím? -- Autobiografie Miloše Formana - Miloš Forman; Jan Novák. Fun ... Kniha: Co já vím? (Miloš Forman a Jan Novák) | Martinus ... . Optal jsem se: co na vás udělalo na OH největší dojem pane doktore ? Odpověď: jediná věc, viděl jsem geniální film Miloše Formana "HAIR". Kniha: Co já vím? -- Autobiografie Miloše Formana - Miloš Forman; Jan Novák. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdej...SOUVISEJÍCÍ KNIHY