Všichni sou trapný

Všichni sou trapný - Simona Bohatá | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Simona Bohatá
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Všichni sou trapný.pdf


Chcete si knihu přečíst?Všichni sou trapný ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Simona Bohatá. Číst Všichni sou trapný Online je nyní tak snadné!

POPIS


Žižkov osmdesátých let, svět sám pro sebe. Do Prahy se chodí jenom výjimečně. Estébáci, šlapky a veksláci možná překračují hranice oběma směry, ale děti, kriplové a týraná zvířata jsou doma jenom na Žižkove. V próze Všichni sou trapný se odchlipují okraje společnosti. Sledujeme hlavně Bóžu a Růžu, Šimonu, Martina a další děti z jedné třídy, která se pod dohledem učitele Jury snaží dospět. Ale je vlastně kam? Je k čemu? Novela Simony Bohaté má pohlcující atmosféru. Místem je periferie, časem normalizační bezčasí, hlavními postavami děti. A jazykem živá pražština, řeč průjezdů, dvorů a pavlačí. Z fragmentární struktury vyprávění postupně vystupuje obraz jednoho zvláštního světa, který zmizel. Máloco je však této novele vzdálenější než nějaká normalizační nostalgie. Všichni sou trapný je ostrá próza z doby, kdy zničit někomu život bylo až příliš snadné. A sobě zvlášť.


...šichni sou trapný je ostrá próza z doby, kdy zničit někomu život bylo až příliš snadné ... Všichni sou trapný - Simona Bohatá — Kniha.cz ... . A sobě zvlášť. Sdílet 0. kategorie Knihy » Beletrie » Česká a slovenská beletrie. Nakladatel HOST datum vydání 22.8.2019 isbn 978-80-7577-971-7 ... Bohatá, Simona: Všichni sou trapný Ve své druhé knize zavádí Simona Bohatá čtenáře na pražský Žižkov osmdesátých let. Parta spolužáků se tu setkává s invalidy či drobnými kriminálníky a všechny přitom sleduje nemilosrdné oko normalizačního režimu. Internetová knihkupectví stále fungují a knihy vám bezpečně doručí až domů. Můžete ... Všichni sou trapný - Simona Bohatá | Elektronická kniha na ... ... . Internetová knihkupectví stále fungují a knihy vám bezpečně doručí až domů. Můžete koupit knihu pro sebe nebo nechat poslat někomu dalšímu, protože ČTENÍ SPOJUJE. Účast ve ... Z fragmentární struktury vyprávění postupně vystupuje obraz jednoho zvláštního světa, který dnes už téměř zmizel. Máloco je však této novele vzdáleně...SOUVISEJÍCÍ KNIHY