Počátky avignonského papežství a české země

Počátky avignonského papežství a české země - Zdeňka Hledíková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeňka Hledíková
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Počátky avignonského papežství a české země.pdf


Chcete si knihu přečíst?Počátky avignonského papežství a české země ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeňka Hledíková. Číst Počátky avignonského papežství a české země Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na pozadí stavebního růstu papežského paláce i města ve středověkém Avignonu sleduje kniha uspořádání a provoz kuriálního centra a současně vztahy papežství se zeměmi českého státu. Ty jsou nejprve přiblíženy na osudech Čechů delší dobu v Avignonu usazených (Friedrich z Pernštejna, Jan IV. z Dražic, Heřman z Prahy) nebo sem opakovaně a dlouhodoběji přijíždějících (Jan Volek), i zachycením krátkodobějších, ale účelem cesty závažnějších návštěv. Pozornost je věnována diplomatickým poselstvím krále Jana k papežům i vyslancům papežů do českých zemí. Z některých obsahově vymezených skupin papežských listin, jež byly určeny jednotlivcům a vyžádány z českých zemí v letech 1306–42, se vyvozují poznatky o sociálním prostředí adresátů. Výsledky jsou pak uvedeny do širších souvislostí proměny a rozvoje české společnosti na počátku lucemburské doby. Základ textu tvoří diplomatické písemnosti expedované z Avignonu do Českého království, dochované však většinou jen v opisu různých řad papežských register. Text doplňují plánky tehdejšího města a postupně narůstajícího papežského sídla.


...ky avignonského papežství a české země ... PDF Církevní správa v českých zemích a její písemnosti v ... ... . [Zdeňka Hledíková] ... Počátky avignonského papezství a české země. Material Type: Document, Internet resource: ... Add tags for "Počátky avignonského papežství a české země". Be the first. Similar Items. Kniha: Počátky avignonského papežství a české země - Zdeňka Hledíková Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Elektronická kniha: Počátky avignonské ... Počátky avignonského papežství a české země ... . Elektronická kniha: Počátky avignonského papežství a české země Autor: Zdeňka Hledíková Historická publikace zabývající se papežstvím ve francouzském Avignonu (v období tzv. avignonského zajetí církve v 1. pol. 14. století) a vztahy mezi Avignonem a českými země...SOUVISEJÍCÍ KNIHY