Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství - Lindsey Fitzharrisová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lindsey Fitzharrisová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lindsey Fitzharrisová. Číst Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nemocnice 19. století představovala spíš bránu smrti než místo léčení. Úmrtnost byla masivní. Chirurgové pracovali bez anestezie za řevu pacientů a jejich nejcennější vlastností nebyla pečlivost, ale rychlost. Operační sál bylo divadlo s jevištěm a operace krvavou exhibicí pro lačné oči diváků. Scéna se mění teprve v letech 1860–1875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a svádí odvážný, nerovný, ale nakonec vítězný boj o prosazení antisepse a sterilizace. Dramatický příběh, který se odehrával v přízračných kulisách viktoriánské Anglie, líčí oceňovaná kniha sugestivním, téměř beletristickým stylem.


... řezničiny Úvod » Přírodní vědy » Umění řezničiny ... Umění řezničiny - Lindsey Fitzharris - za 13,87 ... ... . Lindsey Fitzharrisová Umění řezničiny Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství ... Lindsey Fitzharrisová (1982) získala doktorát z dějin vědy a lékařství na Oxfordské univerzitě. Její blog The Chirurgeon´s Apprentice sleduje přes dva ... Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharrisová Nakladatel: Paseka 2019 Kniha Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství ... Umění řezničiny, které Listera nevykresluje jako něj ... Umění řezničiny (Lindsey Fitzharris) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Umění řezničiny, které Listera nevykresluje jako nějakého nedosažitelného nadčlověka, ale spíše coby inspirativního lékaře a člověka z masa a kostí, je výtečným, čtivým a fakty nabit...SOUVISEJÍCÍ KNIHY