O smyslu českých dějin

O smyslu českých dějin - Josef Pekař | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Pekař
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O smyslu českých dějin.pdf


Chcete si knihu přečíst?O smyslu českých dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Pekař. Číst O smyslu českých dějin Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch - gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně "smyslem dějin" národní existence, jež je o tolik starší než národní stát.


...mysl českých dějin je označení polemiky, jež se odehrávala přibližně v letech 1895-1938 a které se účastnily přední osobnosti české filosofie (Tomáš Garrigue Masaryk, Emanuel Rádl) a české historiografie (Josef Pekař, Kamil Krofta, Zdeněk Nejedlý, Jan Slavík aj ... Polemiky v českém tisku B4: Spor o smysl českých dějin 2 ... ... ... Pekař, Masaryk a „spor o smysl českých dějin" | Radio ... ... mysl českých dějin je označení polemiky, jež se odehrávala přibližně v letech 1895-1938 a které se účastnily přední osobnosti české filosofie (Tomáš Garrigue Masaryk, Emanuel Rádl) a české historiografie (Josef Pekař, Kamil Krofta, Zdeněk Nejedlý, Jan Slavík aj.), ale i z jiných oblastí (např. politik Josef Kaizl). O smyslu českých dějin Autor: Pekař, Josef Nakladatel: Leda EAN: 9788073352318 ISBN: 978-80-7335-231-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 368 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: Kniha: O smyslu českých dějin Autor: Josef Pekař Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY