Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových

Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových - Pavel Jirásek, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Jirásek,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Jirásek,. Číst Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových Online je nyní tak snadné!

POPIS


Unikátní a svým rozsahem i zpracováním výjimečná publikace přináší výběr z nevýznamnějších exponátů ojedinělé, po více než třicet let budované sbírky loutek a rodinného a spolkového loutkového divadla Marie a Pavla Jiráskových. Ti jako erudovaní znalci historie českého loutkářství doprovodili knihu studií o vývoji českého loutkového divadla a každou fotografii loutky podrobnými texty o jejím původu, zpracování, typologii, včetně jejího uplatnění v divadelním repertoáru. Publikace splňuje jak vysoké nároky odborné veřejnosti, tak je svou čtivou formou a zejména bohatým ilustračním doprovodem přístupná laikům, potažmo všem milovníkům loutkového divadla, a lze ji vnímat jako poctu fenoménu českého marionetového divadla, které je chráněno jako součást nehmotného světového kulturního dědictví UNESCO.


...ublikace Umění loutky: České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových ... Výstava Umění loutky v Brně - Mezinárodní loutkařská unie ... . Unikátní a svým rozsahem i zpracováním výjimečná publikace přináší výběr z nevýznamnějších exponátů ojedinělé, po více než třicet let budované sbírky loutek a rodinného či spolkového loutkového divadla Marie a Pavla Jiráskových. Kniha: Umění loutky -- České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových - Pavel Jirásek; Marie Jirásková Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Pokud jste nestihli výstavy můžete zakoupit knížku: Marie a Pavel Jiráskovi - Umě ... Sbírka a muzeum loutek Marie a Pavla Jiráskových ... ... . Pokud jste nestihli výstavy můžete zakoupit knížku: Marie a Pavel Jiráskovi - Umění loutky - České historické loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových. Je to kniha, která byla původně zamýšlena jako doprovodný katalog k výstavě, ale téma autory samo donutilo k dalším úvahám a vyprávěním a české loutce. Pavel Jirásek, Marie Jirásková - Umě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY