Jeden z nás: Příběh o Norsku

Jeden z nás: Příběh o Norsku - Asne Seierstad | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Asne Seierstad
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jeden z nás: Příběh o Norsku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jeden z nás: Příběh o Norsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Asne Seierstad. Číst Jeden z nás: Příběh o Norsku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Den, který navždy změnil tvář současné Evropy: 22. červenec 2011. Anders Behring Breivik nejprve v centru Osla odpálil nálož, jíž zabil osm lidí, a pak se převlečený za policistu a po zuby ozbrojený přesunul na ostrov Utoya, kde postupně zavraždil šedesát devět účastníků letního tábora pořádaného mládežnickou organizací sociálnědemokratické strany. To všechno z touhy po dokonalosti a čistotě – své země i sebe samého. Vynikající reportážní román Asne Seierstad Jeden z nás: Příběh o Norsku vypráví detailní průběh tohoto „černého dne“, nahlíží do životů mnoha postižených rodin a podrobně rozebírá nesnadné dětství i dospívání muže, z kterého se stal nejhorší masový vrah norských dějin. Jeden z nás. Příběh o Norsku je nejen psychologická studie teroristy a jeho příprav zločinu nebývalých rozměrů, ale také dramatický „true-crime thriller“, který vás bezpochyby ohromí a od něhož se neodtrhnete. Název této knihy není náhodný – pachatelem zrůdného činu obráceného proti celé společnosti není zfanatizovaný cizinec, nýbrž příslušník většiny, který se doposud choval jako „jeden z nás“. Brilantní kniha Asne Seierstad Jeden z nás. Příběh o Norsku vychází v překladu Evy Dohnálkové.


...z nás: Příběh o Norsku. Asne Seierstad ... Jeden z nás: Príbeh o Nórsku - kukninato.sk ... ... Jeden z nás Autor: Seierstad, Asne Nakladatel: Absynt EAN: 9788082031310 ISBN: 978-80-8203-131- Originál: En av oss: En fortelling om Norge Překlad: Dohnálková, Eva Popis: 1× kniha, brožovaná, 584 stran, česky Rozměry: Jeden z nás od nórskej reportérky Åsne Seierstad nie je chronologickým súpisom udalostí a vyčíslením str át, ale hlbokým pohľadom na osobu Andersa Behringa Breivika, masového vraha, muža zúfalo túžiaceho po sláve a uznaní. Príbeh o Nórsku zachádza do Breivikovh ... Jeden z nás - Asne Seierstad | Knihy Dobrovský ... . Príbeh o Nórsku zachádza do Breivikovho detstva, opisuje traumy malého chlapca, jeho túžby po ... Jeden z nás - človek, ako všetci ostatní, v jeho okolí, či krajine. Človek, ktorý trpí a prežíva veci ako ostatní, avšak jeho konanie je odlišné. Asi nemusím písať o sile príbehu jednotlivcov, ani o sile posolstva, ktoré táto detailne spísaná kni...SOUVISEJÍCÍ KNIHY