Melounová slupka: Autobiografický román

Melounová slupka: Autobiografický román - Rada Biller | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Rada Biller
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Melounová slupka: Autobiografický román.pdf


Chcete si knihu přečíst?Melounová slupka: Autobiografický román ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rada Biller. Číst Melounová slupka: Autobiografický román Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autobiografický román Rady Biller (1930) je nahlédnutím do zkušenosti společných ruských a českých dějin 20. století od předválečných dob do začátku let sedmdesátých. Příběh Ley začíná v tehdy nádherném Baku třicátých let, kde přišla na svět jako dcera židovské matky a arménského otce. Ještě před válkou se rodina odstěhovala do Moskvy, která tu ožívá v každodennosti, kterou český čtenář téměř nezná. Válka vyžene rodinu do Baškirska, na dlouhý čas odvede otce, matka s dcerou se vracejí přes Stalingrad zpět do Baku. Cesta se opakuje, rodinu znovu spojí Moskva, ale to už je Lea dospělá a její dráha se zlomí směrem na západ. Prahu v podání Rady Biller vidíme trochu jinak než pohledem českých autorů, protože si všímá toho, co českým očím uniká. Právě v téhle nenápadné konfrontaci je zvláštní kouzlo Melounové slupky - Rada Biller má nasákavou schopnost houby, která dychtivě vstřebává všechno nové, a dovede o tom podat zprávu s nadhledem nepředpojatého pamětníka. Přesvědčivost a přitažlivost jejího vyprávění je nepochybně daná trojí kulturní zkušeností - ruskou, českou a německou, připomínající to, co bylo českému prostředí kdysi vlastní a co se po pádu zdí a plotů díky autorům, jako je Rada Biller, zvolna znovu vytváří - vědomí, že je nás tady víc a že spolu musíme vyjít.


...ová slupka -- Autobiografický román - Biller, Rada ; Autobiografický román je nahlédnutím do zkušenosti společných ruských a českých dějin 20 ... Praha (Česko) - společnost a politika | Knihy.ABZ.cz ... . století od předválečných dob do začátku let sedmdesátých. Příběh Ley začíná v tehdy ... Autobiografický román Rady Biller (1930) je nahlédnutím do zkušenosti společných ruských a českých dějin 20. století od předválečných dob do začátku let sedmdesátých. Melounová slupka - Rada Biller | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Autobiografický román Melounová slupka jí vyšel nejprve v německém ... Kniha Melounová slupka - Autobiografický román - Rada ... ... . Melounová slupka - Rada Biller | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Autobiografický román Melounová slupka jí vyšel nejprve v německém překladu (2003) a později také v původní ruské verzi (v Praze ho vydala Olga Krylova v roce 2012). Česky knihu vydalo nakladatelství Novela bohemica v roce 2013. Melounová slupka Autobiografický román Rada Biller. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Přidat do poličky . nakl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY