Nadace

Nadace - Isaac Asimov | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Isaac Asimov
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nadace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nadace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Isaac Asimov. Číst Nadace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu, ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie… Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milion let v době, kdy jsou planety v celé Mléčné dráze spojené do obrovské galaktické Říše.


...angl.foundation, něm.Stiftung) je podle českého práva účelové sdružení majetku, zřízené zakladatelem k dosahování společensky nebo hospodářsky užitečných cílů ... F-nadace - křesťanská nadace ... .Její název musí obsahovat slovo „nadace" a zpravidla také označení, poukazující na její účel. Podobné funkce může plnit i nadační fond, který ale na rozdíl od nadací nemusí mít ... SCP Nadace Česká Větev SCP Nadace. Série Série I; Série II; Série III; Série IV; Série V; Série VI; Mezinárodní Série Nadace AGROFERT se snaží pomáhat přesně tam, kde je třeba. Stěžejním projekt ... Nadace - Generali Česká ... - Generali Pojišťovna ... . Série Série I; Série II; Série III; Série IV; Série V; Série VI; Mezinárodní Série Nadace AGROFERT se snaží pomáhat přesně tam, kde je třeba. Stěžejním projektem nadace je Fond pro rodiče samoživitele, dětem ze sociálně slabých rodin je určen i projekt Sportovních center a Stipendijní fond.Obecně směřuje nadace pomoc do oblasti podpory dětí a mládeže, sociálních projektů, p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY