Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS

Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS - Otakar Batlička | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Otakar Batlička
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Otakar Batlička. Číst Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otakar Batlička (*12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografické dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopisech Mladý hlasatel a Vpřed. Ztvárnil v nich zčásti své vlastní zážitky, především do nich však s velkou volností přepsal vyprávění lidí, se kterými se setkal. Po okupaci a vzniku Protektorátu Čechy a Morava se stal členem Obrany národa - Východ, pro niž jako zdatný radiotelegrafi sta obstarával spojení se sovětskou zpravodajskou službou NKVD, resp. „Moskvou“. Po zatčení byl nakonec uvězněn v koncentračním táboře Mauthausen, kde zahynul; příčina jeho smrti není zcela jasná. O jeho mládí se traduje řada smyšlených, tzv. batličkovských legend. Jako téměř zapomenutého autora objevil Batličku pro veřejnost v polovině šedesátých let 20. století Petr Sadecký, který jej v polovině šedesátých let pomáhal znovu propagovat. Sádecký sehnal vhodného editora, který původní povídky z přelomu třicátých a čtyřicátých let přepracoval. Výsledkem byla kniha Na vlně 57 metrů a po jejím úspěchu následovaly další.


... Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS | Otakar Batlička ... Sázka v klubu AGS - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS | Otakar Batlička (*12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografické ... Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS. Otakar Batlička. Otakar Batlička (*12. března 1895 ... Otakar Batlička - Megaknihy.cz ... . Otakar Batlička. Otakar Batlička (*12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V delší povídce Sázka v klubu AGS se americký dobrodruh Frank Gregor vydává na několikanásobnou loveckou výpravu. Podnětem k tomuto podniku se stane sázka v prestižn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY