Marie Terezie: Zakladatelka moderního státu

Marie Terezie: Zakladatelka moderního státu - Jean-Paul Bled | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jean-Paul Bled
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Marie Terezie: Zakladatelka moderního státu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Marie Terezie: Zakladatelka moderního státu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean-Paul Bled. Číst Marie Terezie: Zakladatelka moderního státu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Marie Terezie, rakouská císařovna, česká a uherská královna, byla ve své době považována za „matku Rakouska". Nejen proto, že z jejích sedmi dětí se dva synové stali císaři (Josef II. a Leopold II.), ale především proto, že tato osvícená absolutistická panovnice objevila způsob vlády, který smiřoval tradici s modernitou, řídila se pragmatismem a svou intuicí. Odvolávala se na svou pevnou katolickou víru stejně jako na ideály osvícenství. Uvolnila přísné mravy panující u habsburského dvora a položila základy moderního státu; četnými reformami, jež uvedla v život, stvrdila jeho autoritu nad místními partikularismy: sjednotila legislativu a zavedla některé instituce pro státní zaměstnance a vojsko. Současně však musela upírat pozornost za hranice říše. Stála proti ní mocná koalice v čele s Francií, která po smrti jejího otce ohrožovala její dědictví (války o dědictví rakouské). Nakonec musela postoupit Prusku Slezsko, avšak získáním jiných území promyšlenou sňatkovou politikou Rakousko zabezpečila.


...vejte knihu Marie Terezie - Zakladatelka moderního státu v internetovém knihkupectví Megaknihy ... Marie Terezie - zakladatelka moderního státu, Literatura ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kniha: Marie Terezie - zakladatelka moderního státu - Jean-Paul Bled Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Knihu Marie Terezie s podtitulem Zakladatelka moderního státu, kterou vydalo v roce 2013 naklad ... Marie Terezie - Bled Jean-Paul | Knihy Dobrovský ... . Knihu Marie Terezie s podtitulem Zakladatelka moderního státu, kterou vydalo v roce 2013 nakladatelství Slovart, napsal německý historik Jean-Paul Bled, bývalý ředitel Centra německých studií ve Štrasburku, přednášející na univerzitě Paris-IV-Sorbonne a profesor historie současného Německa a německy mluvících oblastí.Mezi jeho další díla patří například ... Marie Terezie, rakouská císařovna, česká a uherská královna, byla ve své době považována za „matku Rakouska".Nejen proto, že z jejích sedmi ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY