Momentky z kultury Brna

Momentky z kultury Brna - Ivan Petrželka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Petrželka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Momentky z kultury Brna.pdf


Chcete si knihu přečíst?Momentky z kultury Brna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Petrželka. Číst Momentky z kultury Brna Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Ivana Petrželky si všímá nejdůležitějších kulturních institucí města Brna ve 20.století a na počátku 21. století. Přináší obraz jejich nejsvízelnějších existenčních potíží v době první republiky, nacistické okupace a komunistické totality.Základním smyslem autorovy práce, je uchovat v paměti tyto okamžiky pro generace budoucí.Práce je rozdělena do několika samostatných oddílů:Prvních z nich je věnován divadelnímu umění. Zemské divadlo v Brně bylo nejhůře postiženým divadlem v celém okupovaném státě, když bylo rozprášeno gestapáckým zrušením. České divadelní umění pak nahrazovala veřejná představení brněnské Konzervatoře a později vzniklým Českým lidovým divadlem.Dále tato kapitola podává obraz opery a celého divadla po osvobození, včetně jeho nástupu a provozu v novém Janáčkově divadle.Druhý oddíl je spojen s Janáčkovým přínosem kultuře v Československu a navíc jeho zásluze o vznik brněnské Konzervatoře.Další oddíl je věnován hudbě na Vesně, jejíž ředitel, školní rada Fr. Mareš vytvořil předpoklady ke vzniku Klubu přátel umění, který mj. vydal první klavírní výtah Její pastorkyně v autorově originálu /tedy bez Kovařovicových zásahů/.Poslední oddíl je proto věnován Klubu moravských skladatelů, jeho zrušení za totality a výpady proti jeho členům a obnově v osvobozeném státu. Publikaci doplňují četné obrazové přílohy.


...y z kultury Brna Autor: Petrželka, Ivan Nakladatel: Nakl ... Zaniklé osady Jesenicka | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Šimon Ryšavý EAN: 9788073540654 ISBN: 978-80-7354-065-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 135 stran, česky Rozměry: 15,5 × 21,7 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání) Momentky z Brna. 11 likes. Kudy chodím všude fotím. Digitální stopa ve fotografii momentek z města Brna. Kniha: Momentky z kultury Brna - Ivan Petrželka. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a v ... Brno - Program rozvoje kultury města Brna ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Momentky z kultury Brna zaznamenávají fungování a existenční potíže některých brněnských kulturních institucí v minulém století. Dozvím...SOUVISEJÍCÍ KNIHY