Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse - Booton Herndon | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Booton Herndon
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Booton Herndon. Číst Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse Online je nyní tak snadné!





POPIS


Desmond Doss chtěl jako statisíce dalších dobrovolníků bojovat za svou zem. Kvůli své víře se ale odmítal dotknout zbraně, natož zabíjet. Díky tomu byl ponižován a šikanován – jak ostatními vojáky, tak důstojníky. Dostal se až k vojenskému soudu, který ovšem potvrdil jeho právo vstoupit na bitevní pole 2. světové války beze zbraně. Mohl sloužit jako medik u 77. pěší divize, se kterou prošel bojišti na Filipínách, Guamu a Okinawě. V průběhu bojů na Okinawě sám během jedné noci zachránil 75 amerických vojáků, kteří zůstali zranění před japonskou obrannou linií na hřebenu, kterému se říkalo Hacksaw Ridge. Mezi zachráněnými byla řada jeho spolubojovníků, kteří ho dříve pro jeho přesvědčení ponižovali. Jako první odpírač vojenské služby se zbraní v historii USA byl Desmond Doss za své bezpříkladné hrdinství oceněn nejvyšším americkým vojenským vyznamenáním – Medailí cti. Příběh Desmonda Dosse znáte z filmu Hacksaw Ridge (režie Mel Gibson, USA 2016)


...w Ridge: Zrození hrdiny Autor: Herndon, Booton Nakladatel: Rosa Media EAN: 9788090541887 ISBN: 978-80-9054-188-7 Originál: Redemption at Hacksaw Ridge Překlad: Szturcová, Anna Popis: 1× kniha, brožovaná, 193 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (Booton Herndon) | Detail ... ... . vydání) Hacksaw Ridge je výjimečný skutečný příběh Desmonda Dosse (Andrew Garfield), který na Okinawě během nejkrvavější bitvy druhé světové války zachránil 75 mužů,... Hacksaw Ridge je výjimečný skutečný příběh Desmonda Dosse (Andrew Garfield), který na Okinawě během nejkrvavější bitvy druhé světové války zachránil 75 mužů, aniž by vystřelil nebo měl u sebe zbraň. Byl jediným americkým vojákem, který za ... Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny - YouTube ... ... Hacksaw Ridge je výjimečný skutečný příběh Desmonda Dosse (Andrew Garfield), který na Okinawě během nejkrvavější bitvy druhé světové války zachránil 75 mužů, aniž by vystřelil nebo měl u sebe zbraň. Byl jediným americkým vojákem, který za druhé světové války bojoval v předních liniích beze zbraně, protože byl přesvědčený, že válka jako taková je ... Neobyčejný příběh Desmonda Dosse (Andre...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY