Postřádečky

Postřádečky - Vladimír Novotný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Novotný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Postřádečky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Postřádečky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Novotný. Číst Postřádečky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pokračování literárních deníků z pera literárního historika a kritika Vladimíra Novotného, které vycházely v letech 2014 až 2018 pod názvem Řádečky a zaměřovaly se na rok kalendářní, zatímco nový, předkládaný svazek zahrnuje jeden rok pisatelova života (od srpna 2016 do srpna 2017).Opět sice jde o specifickou formu deníkových záznamů, v nichž se důraz klade na reflexi jednak peripetií individuálního lidského života počínaje vstupem do pokročilého kmetského věku, jednak soudobého literárního dění, nahlíženého z mimovelkoměstského ústraní. Stranou nezůstávají ani jiné kulturní sféry. Ačkoli jde o poetiku literárních záznamů, vznikajících souběžně s autorovou literárně kritickou a literárně historickou či esejistickou činností, tyto hutné několikařádkové sekvence jsou označovány i za „deník v próze“. Pisatel usiluje o beletristické ztvárnění jednotlivých postřehů a prožitků a v daném duchu komponuje, pokaždé ve striktně dodržovaném rozsahu, své někdy každodenní, jindy nekaždodenní paradeníkové zápisky. Právě s přihlédnutím k tomuto ladění byly již dřívější Řádečky kritikou charakterizovány též jako „román v deníku“ a takto mohou být pojmenovány i Postřádečky: rovněž usilují o symbiotický způsob podání, jakož i o reflexivní skloubení literárního a dokumentárního hlediska. Sice zcela záměrně vznikaly jako časové, snaží se však na rozdíl od jiných deníkových knih promlouvat taktéž coby mimočasové či dokonce i nadčasové. Zároveň v nich do určité míry jde o retrospektivní svědectví o životní a tvůrčí filosofii generace zformovávající se v atmosféře nadějeplných i zklamání plných šedesátých let 20. století.


...dečky. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Spod striech | eKnihy, elektronické knihy, vaše eKNIHOVNA.cz ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Pokračování literárních deníků z pera literárního historika a kritika Vladimíra Novotného, které vycházely v letech 2014 až 2018 pod názvem Řádečky a zaměřovaly se na rok kalendářní, zatímco nový, předkládaný svazek zahrnuje jeden rok pisatelova života (od srpna 2016 do srpna 2017).Opět sice jde Internetové knihkupectví nakladatelství Stefanos. Knihy o pronásledování kře ... Postřádečky - Vladimír Novotný | Elektronická kniha na Alza.cz ... .Opět sice jde Internetové knihkupectví nakladatelství Stefanos. Knihy o pronásledování křesťanů, filozofie, historie. Postřádečky Novotný Vladimír. Pokračování ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY