Poutník Bůh: Starozákonní putování

Poutník Bůh: Starozákonní putování - Bratr John z Taizé | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bratr John z Taizé
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poutník Bůh: Starozákonní putování.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poutník Bůh: Starozákonní putování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bratr John z Taizé. Číst Poutník Bůh: Starozákonní putování Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vedle úvodu do Nového zákona, který vyšel před dvěma lety poprvé v češtině pod názvem Cesta Páně, CDK nyní připravilo i svazek věnovaný Starému zákonu. Vytváří se tím dvoudílný, volně navazující soubor, který přibližuje starozákonní i novozákonní příběhy prostřednictvím originálního výkladu, jenž je postaven na současném vědeckém bádání, ale přináší i duchovní povzbuzení. Bratr John z Taizé se narodil ve Philadelphii v USA, vystudoval teologii, do komunity vstoupil v roce 1974. Každoročně pořádá několikatýdenní kurzy úvodů do biblické historie, teologie a spirituality. Publikuje knihy s touto tématikou, které jsou překládány do mnoha jazyků – The Pilgrim God: A Biblical Journey (1985/1990), The Way of the Lord: A New Testament Pilgrimage (1990), Praying the Our Father Today (1992), a God of the Unexpected (1995) atd. Taizé, to nejsou jen písně nebo nová hudební forma. Je to mezinárodní a ekumenická monastická komunita, v níž žije kolem sta bratří z dvaceti pěti zemí a z různých křesťanských církví – katolické, anglikánské, luteránské a reformované. Žijí pospolu a touží být znamením smíření, znamením evangelia. Toto společenství vzniklo za druhé světové války, v roce 1940. Jeho zakladatel, Roger Schütz, přišel do malé vesnice v Burgundsku a začal zde pomáhat pronásledovaným židům a uprchlíkům. Tato činnost byla počátkem hnutí, které dnes přijímá mnoho tisíc mladých lidí, pořádá zahraniční setkání, publikuje knihy a pomáhá chudým lidem na mnoha kontinentech.


... Bůh Autor: Bratr John z Taizé Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury EAN: 9788073253028 ISBN: 978-80-7325-302-8 Originál: Pilgrim God Překlad: Ogrocká, Jana Popis: 1× kniha, brožovaná, 243 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2013 Kniha: Poutník Bůh -- Starozákonní putování - Bratr John z Taizé ... Bratr John z Taizé (autor) ... ... publikuje knihy a pomáhá chudým lidem na mnoha kontinentech. (starozákonní putování) Předmětná hesla Bible. Starý zákon Biblické události Biblické postavy Náboženská víra - symbolika Duchovní cesta - Symbolika Poutník Bůh. John z Taizé. Poutník Bůh Starozákonní putování. Doporučená cena: 269,- Kč ... Kde koupit Poutník Bůh - Starozákonní putování - Bratr John z ... Nejstarší cestopisy lidstva - Noe, Gilgameš a Sinuhet ... ... . (starozákonní putování) Předmětná hesla Bible. Starý zákon Biblické události Biblické postavy Náboženská víra - symbolika Duchovní cesta - Symbolika Poutník Bůh. John z Taizé. Poutník Bůh Starozákonní putování. Doporučená cena: 269,- Kč ... Kde koupit Poutník Bůh - Starozákonní putování - Bratr John z Taizé, srovnání cen, spolehlivé obchody. Vedle úvodu do Nového zákona, který Poutník Bůh. Starozákonní putování. Doporučená cena. ... Vytv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY