O svátostech obecně v Teologické sumě

O svátostech obecně v Teologické sumě - Tomáš Akvinský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
O svátostech obecně v Teologické sumě.pdf


Chcete si knihu přečíst?O svátostech obecně v Teologické sumě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O svátostech obecně v Teologické sumě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na traktát o Ježíši Kristu a jeho spásném díle navazuje v Teologické sumě traktát o svátostech. Za pomoci svátostí se Bůh setkává s člověkem, kterého stvořil, aby mu dal účast na své vlastní blaženosti. I ve stavu před hříchem potřeboval člověk dar nadpřirozené milosti, aby mohl dosáhnout blaženého patření na Boha, ale teprve po hříchu je stav lidské přirozenosti takový, že vyžaduje pomoc, kterou Bůh člověku poskytuje ve svátostech. Svátosti jsou součástí dějin spásy. Východiska pro svou teologii dějin spásy nachází Tomáš především v listech apoštola Pavla.


...ostech obecně v Teologické sumě Autor: Akvinský, Tomáš Nakladatel: Krystal OP EAN: 9788075750525 ISBN: 978-80-7575-052-5 Překlad: Mohelník, Benedikt Popis: 1× kniha, brožovaná, 174 stran, česky Rozměry: 13 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 Kupte knihu O svátostech obecně v Teologické sumě (Tomáš Akvinský) s 15 % slevou za 185 Kč v ověřeném obchodě ... KNA B2B - f.kna.cz ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Odpovědi budeme hledat v Teologické sumě svatého Tomáše Akvinského. Další ze svazků Teologické sumy je věnován traktátu o svátostech obecně (STh III, q. 60-65). Poté co Tomáš probral otázky týkající se tajemství vtěleného Slova, přistupuje k tématu svátostí, protože právě ... O svátostech obecně v Teologické sumě / Nejlevnější knihy ... . Odpovědi budeme hledat v Teologické sumě svatého Tomáše Akvinského. Další ze svazků Teologické sumy je věnován traktátu o svátostech obecně (STh III, q. 60-65). Poté co Tomáš probral otázky týkající se tajemství vtěleného Slova, přistupuje k tématu svátostí, protože právě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY