Celiakie

Celiakie - Iva Hoffmanová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Iva Hoffmanová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Celiakie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Celiakie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iva Hoffmanová. Číst Celiakie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha určená pro širokou lékařskou veřejnost si klade za cíl podat ucelený a současný pohled na celiakii jako na systémovou autoimunitní chorobu. Historické a epidemiologické souvislosti této nemoci představuje kniha jako velmi časté a mnohdy opomíjené. Důraz je kladen na neobyčejně pestré klinické projevy, které zasahují téměř do všech oborů medicíny, na osvětlení patogeneze a moderního přístupu k diagnostice a léčbě. Nová publikace pojednává o důležitých aspektech bezlepkové diety a bezlepkových potravin, o psychosociální podpoře a klinickém sledování jedinců s celiakií. Diskutován je rovněž zdravotní význam obilovin v širším kontextu a problematika tzv. neceliakální glutenové (resp. pšeničné) senzitivity. Publikace na obdobné téma určená pro lékaře v českém písemnictví dosud chybí.


...e (také glutenová enteropatie nebo celiakální sprue) je chronické autoimunitní onemocnění postihující gastrointestinální soustavu, které však může mít i mimostřevní příznaky (například Duhringova nemoc, neboli „kožní celiakie") ... PDF Celiakie - dspace.cuni.cz ... .Projevuje se chronickým zánětem tenkého střeva spojeným se zvýšenou propustností střevní stěny. Celiakie (céliakální sprue, glutenová/glutensenzitivní enteropatie) je imunitně zprostředkované systémové onemocnění vyvolané glutenem a jemu podobnými prolaminy u geneticky vnímavých jedinců. Celiakie má různorodý klinický obraz a může být i asymptomatická. U dětí dominují gastrointestinální příznaky, neprospívání, porucha růstu a anémie z deficitu železa. Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění způsobené ... Category:Coeliac disease - Wikimedia Commons ... . Celiakie má různorodý klinický obraz a může být i asymptomatická. U dětí dominují gastrointestinální příznaky, neprospívání, porucha růstu a anémie z deficitu železa. Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění způsobené nesnáše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY