Vítězný oblouk

Vítězný oblouk - Erich Maria Remarque | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erich Maria Remarque
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Vítězný oblouk.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vítězný oblouk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erich Maria Remarque. Číst Vítězný oblouk Online je nyní tak snadné!

POPIS


Paříž v předvečer vpádu nacistických vojsk. Německý emigrant, antifašista doktor Ravic, vynikající chirurg, zde může vykonávat svou profesi pouze ilegálně. Žije bez dokumentů, ze dne na den, pronásledován úřady, a má už jen jedinou touhu: najít gestapáka, který kdysi dohnal k smrti jeho snoubenku. Střetnutí s ním i Ravicův plán odplaty, stejně jako osudové setkání s Joan Madouovou, která je jako on bez vlasti a bez domova, a průběh jejich vášnivé i tragické lásky, tvoří hlavní dějovou linii románu, jenž se stal záhy po svém vydání bestsellerem a dosáhl úspěchu i na filmovém plátně.


...ý oblouk v Paříži (celým francouzským názvem Arc de Triomphe de l'Étoile nebo jen Arc de Triomphe) je vítězný oblouk, který dal postavit Napoleon Bonaparte na paměť svého vítězství v bitvě u Slavkova ... Vítězný oblouk | Paříž ... .Oblouk byl vybudován v letech 1806-1836 a stojí uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle (dříve Place de l'Étoile) na západním konci slavného pařížského ... Titův oblouk je jedním ze čtyř vítězných oblouků nacházejících se v římském komplexu chrámů a budov Forum Romanum a je i jakousi vstupní bránou na Forum. Mohutný oblouk nechal vystavět císař Domitianus roku 81 krátce po náhlé smrti jeho staršího bratra Tita a měl připomínat velké Titovo vítězství nad Jeruzalémem v první židovské válce v roce 70. V ... Vítězný oblouk - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Mohutný oblouk nechal vystavět císař Domitianus roku 81 krátce po náhlé smrti jeho staršího bratra Tita a měl připomínat velké Titovo vítězství nad Jeruzalémem v první židovské válce v roce 70. Vítězný nebo také triumfální oblouk je monumentální stavba ve tvaru otevřené brány, která byla u...SOUVISEJÍCÍ KNIHY