České rozhovory ve světě

České rozhovory ve světě - Karel Hvížďala | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Hvížďala
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
České rozhovory ve světě.pdf


Chcete si knihu přečíst?České rozhovory ve světě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Hvížďala. Číst České rozhovory ve světě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Karel Hvížďala již v 80. letech v exilu korespondoval s dvacítkou českých spisovatelů žijících v emigraci (mj. Kryl, Beneš, Filip, Aškenazy, Fischl, Listopad, Škvorecký, Škutina, Binar, Lustig, Hutka či Brousek). Během dvou let pomocí ping-pongu otázek a odpovědí dokázal vytvořit obraz české literární scény v zahraničí. Tato unikátní kniha vyšla u nás (kromě exilového vydání v r. 1981) pouze v roce 1992, od té doby sice několik autorů zemřelo, jiní byli oceněni různými vavříny. V každém případě tato výpověď generace velkých spisovatelů 2. poloviny 20. století neztratila nic na své aktuálnosti a poodhaluje čtenáři, jak se tito lidé, jejichž jazykem byla čeština, cítili v zahraničí, kde bohužel tento jazyk nemohli používat.


...ní informace o šíření nového koronaviru v Česku a ve světě ... České rozhovory ve světě | Odborná literatura a právnická ... ... . Statistiky, výskyt a informace pro občany na jednom místě. Genre/Form: Criticism, interpretation, etc Interviews: Additional Physical Format: Online version: Hvížd̕ala, Karel, 1941-České rozhovory ve světě. Kniha: České rozhovory ve světě - Karel Hvížďala. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny ote ... České rozhovory ve světě (Book, 1992) [WorldCat.org] ... . Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. Bližší informace naleznete zde. ... České rozhovory ve světě Autor: Hvížďala, Karel Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020429155 ISBN: 978-80-204-2915-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 406 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2013 Na pultech knihkupectví se v těchto dnech znovu objevila kniha Karla Hvížďaly České rozhovory ve světě. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY