Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem

Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem - Wilhelm J. Wagner | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Wilhelm J. Wagner
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wilhelm J. Wagner. Číst Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha přibližuje období od roku 1804 do roku 1914, kterému je v dějinách Rakouska-Uherska věnována nezaslouženě malá pozornost. Autor s pomocí neznámých fotografií ze soukromých archivů a dobových map představuje mnohotvárnost habsburské, především městské kultury a každodenní život v Rakousku-Uhersku. Probouzí tím pochopení pro kulturní bohatství podunajské monarchie a problémy jejích obyvatel. S přáním, aby se chyby vládnoucích a ovládaných už neopakovaly. „Proto by evropští státníci udělali dobře, kdyby se zamýšleli nad osudem habsburské monarchie. Zabývali by se tak totiž nejen četnými problémy ostatních evropských států, nýbrž i problémy, jež vznikají, když někdo chce vládnout mnoha zcela rozdílným, často vzájemně znepřáteleným kulturám a národům.“ Kniha volně navazuje na titul Habsburská monarchie, Dějiny Rakouska-Uherska slovem i obrazem.


...o-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem Autor: Wagner, Wilhelm J ... Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem ... ... . Nakladatel: Universum EAN: 9788076175853 ISBN: 978-80-7617-585-3 Originál: Der Grosse Illustrierte Atlas Österreich-UngarMmächte und Menschen Překlad: Vízdalová, Ivana Führmann Popis: 1× kniha, vázaná, 160 stran, česky Rozměry: 29,8 × 38,5 cm Rok vydání: Podtitul: Monarchie a lidé slovem i obrazem Práce sleduje životní osudy i vládu císaře Františka Josefa I., průběh revoluce 1848-49, neúspěšné války Rakouska se Sardini ... Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem ... ., průběh revoluce 1848-49, neúspěšné války Rakouska se Sardinií roku 1859 a s Pruskem v roce 1866, zahraniční politiku ... Kniha přibližuje období od roku 1804 do roku 1914, kterému je v dějinách Rakouska-Uherska věnována nezaslouženě malá pozornost. Autor s pomocí neznámých fotografií ze soukromých archivů a dobových map představuje mnohotvárnost habsburské, před...SOUVISEJÍCÍ KNIHY