Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII.

Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. - Jiří Kocian, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kocian,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII..pdf


Chcete si knihu přečíst?Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kocian,. Číst Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. Online je nyní tak snadné!

POPIS


První část publikace se zaměřuje na období před získáním mocenského monopolu komunistickou stranou v únoru 1948 a obsahuje studie věnované jejímu obrazu v lidoveckém tisku druhé poloviny 30. let na příkladu publicistiky Lidových listů, odrazu propagandy Kominterny v ilegálním tisku ostravských komunistů na počátku II. světové války, levicovým mládežnickým organizacím na Moravě v protinacistickém odboji, osudu německých komunistů v Československu v prvních dvou poválečných letech a působení Alexeje Čepičky ve funkci předsedy Místního národního výboru v Kroměříži v letech 1945-1947. Druhá část zahrnuje články zaměřené na dílčí témata z dějin KSČ v době, kdy byla stranou vládnoucí. Texty se zde zabývají vnitrostranickým vývojem Komunistické strany Slovenska od roku 1948 do začátku 60. let, situací v Jihomoravském krajském výboru KSČ v Brně v letech 1967-1968 a vztahům mezi KSČ a východoněmeckou Jednotnou socialistickou stranou Německa v letech 1969-1989. Je zde též poprvé publikován projev Gustáva Husáka na aktivu funkcionářů KSČ z obvodu Prahy 9 v závodě ČKD v Praze-Vysočanech 31. května 1969, který předznamenal nástup tzv. normalizace.


...smus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII ... Výbory žen při místních národních výborech - pokus ... ... . Autor: Kocian, Jiří, Pažout, Jaroslav a Rákosník, Jakub Nakladatel: Dokořán Ústav pro soudobé dějiny AV ČR EAN: 9788073635046 ISBN: 978-80-7363-504-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 328 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2013 O čem je kniha Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII.? První část publikace se zaměřuje na období před získáním moc ... Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v ... ... .? První část publikace se zaměřuje na období před získáním mocenského monopolu komunistickou stranou v únoru 1948 a obsahuje studie věnované jejímu obrazu v lidoveckém tisku druhé poloviny 30. let na příkladu publicistiky Lidových listů, odrazu propagandy Kominterny v ... Druhá část zahrnuje články zaměřené na dílčí témata z dějin KSČ v době...SOUVISEJÍCÍ KNIHY